Kamuda çalışmak isteyenler için yeni ilanlar duyuruldu: Çok sayıda personel alımı yapacak kurumlar hangileri, şartlar neler?

Kamuda çalışmak isteyenler için yeni ilanlar duyuruldu: Çok sayıda personel alımı yapacak kurumlar hangileri, şartlar neler?
İŞKUR tarafından yeni iş ilanları ve bu ilanlara başvuru koşulları açıklandı. İŞKUR personel alımlarında, ilkokul mezunu olanların da başvuru yapabileceği iş ilanları yer alıyor. 50 kamu işçisi alımı yapılacak kurumlar ve alım yapılacak kadrolarla ilgili detaylar...

İş arayan binlerce vatandaş kamu kurumları tarafından yapılan alımları yakından takip ediyor. İş arayan kişilerin ilk başvurduğu adres İŞKUR olurken, yayınlanan son ilanlar kapsamında farklı kurumlarda 50 adet personel alımı yapılacağı belirtildi. 'İlkokul mezunu' olan kişilerin kadroda yer alabileceği belirtilirken 4 farklı kurum ve bakanlık tarafından personel alımı yapılacağı aktarıldı. İşte İŞKUR personel alım detayları…

Hangi kurumlar personel alımı yapacak?

İŞKUR tarafından yayınlanan yeni ilanlar dikkat çekerken kamu işçisi olarak '50 adet personel alımı' yapılacağı aktarıldı. Mart ayı itibarıyla yeni ilanlar sistem üzerinden görüntülenirken, alım yapacak olan kurumlar şu şekildedir:

 • Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)
 • Devlet Su İşleri (DSİ)
 • Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB)
 • Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ)

Bünyesinde 50 adet kamu işçisi alımı yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB ) Personel Alım Detayları
Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde personel alımı yapılacağı belirtilirken, alım yapılacak olan alanların 'öğretmenevleri' olduğu aktarıldı. Farklı kadrolarda yapılacak olan alımlar için en az ilkokul mezunu olma şartı isteniyor. Yapılacak alımlar kapsamında İzmir Çeşme Alaçatı Öğretmenevi ve Akşam Sanat okullarında alım yapılacağı duyuruldu. Normal statüde yer alan kişilerin başvuru yapabileceği alanlar için belirlenen kadrolar şu şekilde:

 • 1 Temizlik Görevlisi
 • 2 Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı)

Belirlenen kadrolar kapsamında başvuru yapacak olan adaylardan KPSS şartı istenmiyor. 18 ve 25 yaş aralığında olan kişiler ilanlara başvuru yapabilir.

Devlet Su İşleri (DSİ) Personel Alım Detayları
DSİ personel alımları hakkında araştırmalar devam ederken, DSİ 2. Bölge Müdürlüğü'ne İzmir Bornava'da alım yapılacağı belirtildi. Engelli adaylar için yapılacak başvurular kapsamında 'büro işçisi' kadrosuna başvuru yapılabileceği aktarıldı. Adaylardan istenen şartlar şu şekilde:

 • Meslek Yüksekokullarının herhangi bir bölümünden mezun olmak,
 • Microsoft Office programlarına hakim olduğunu gösterir belge sahibi olmak (Kurs bitirme belgesi, transkript vb.),
 • Belirlenen kadroya başvuru yapacak olan adayların E-KPSS'ye de girmiş olması gerekiyor. Adaylardan herhangi bir taban puan şartı istenmeyecek.

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) Personel Alım Detayları

TÜSEB tarafından yapılacak personel alımları için engelli kamu işçisi alımı yapılacağı aktarıldı. Başvurular Ankara ve İstanbul için geçerli olurken, 15 adet personel alımı yapılacağı duyuruldu. Yayınlanan ilanlar kapsamında belirtilen kontenjanlar ve kadrolar şu şekilde:

 • 1 Veri Giriş Kontrol İşletmeni (Ankara)
 • 2 Bilgisayar Programcısı (İstanbul)
 • 12 Veri Giriş Kontrol İşletmeni (İstanbul)

Belirlenen kadrolara başvuru yapacak olan adayların ilgili şehirde ikamet ediyor olması gerekiyor. Bunun yanı sıra E-KPSS puanına sahip olması ve ön lisans mezunu olması istenen şartlar arasında yer alıyor.

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Personel Alım Detayları

Üniversiteler de personel alımları için kolları sıvadı. Farklı kadrolarda kamu işçisi olarak alım yapılacağı belirtilirken, normal statüde gerçekleştirilecek alımlar için belirlenen branş ve kontenjanlar şu şekilde:

 • 25 Beden İşçisi (Genel)
 • 3 Traktör Şoförü
 • 1 İnşaat Boyacısı/Boyacı
 • 2 Bulaşıkçı (Stevard)

En az ilkokul mezunu olan adaylar başvuru yapabilirken, kadrolara kadın ve erkek adayların başvuru yapabileceği aktarıldı.
Personel başvuruları için son tarih ne zaman?

Karar'da yer alan habere göre, İŞKUR farklı alanlarda personel alımlarına devam ederken, adayların en geç 10 Mart 2023 tarihine kadar başvuru yapması gerekiyor.

Etiketler :