Kabartma Tozu ile Gebelik Testi Yapılır Mı?

Kabartma Tozu ile Gebelik Testi Yapılır Mı?
Gebelik süreci oldukça stresli bir dönem olarak bilinmektedir. Eğer gebelik şüpheniz varsa ev yapımı testler ile ön test yapabilirsiniz. Tabii ki en doğru ve kesin sonucu kan testi verecektir.

Daha da öncesine gidilecek olursa, gebelik testleri daha hayatımıza dahi girmemişti. Bu nedenle kadınlar gebeliği netleştirmek adına çeşitli yollar türetmişlerdir. Kabartma tozu ile gebelik testi, bu yollardan birisidir.

Şüphenizi netleştirmek isterseniz siz de kabartma tozu ile gebelik testi yapabilirsiniz. Bunun için şu adımları izleyin!

2 yemek kaşığı kabartma tozunu bir kap içine ekleyin.
Kabın içine bir miktar idrar ilave edin.
Birkaç dakika bekleyin ve ardından 2 kaşık soda dökün.
Eğer soda döktükten sonra kabın içinde köpürme meydana geliyorsa; net olmamakla birlikte hamile olduğunuza dair işaretler var denilebilir.

Evde Doğal Gebelik Testi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler:


Sabahın ilk saatlerinde yapılacak gebelik testi, daha net sonuçlar vermektedir. Çünkü hamileliğin ilk döneminde salgılanan HCG hormonu, sabah vaktinde yüksek oranda olacaktır.

Uygulama esnasında kullanılan kaplarda farklı bir sıvı bulunmamalıdır. Keza tortuya neden olabilecek maddeler de kaptan uzak tutulmalıdır. Bu faktörler göz önünde bulundurulmadığı takdirde test sonucu güven teşkil etmeyecektir.

Evde hamilelik testi uygulama süresinde sabırlı olunmalıdır. En net sonuca varılması adına 10 dakika civarı beklenmelidir.

Hiçbir hamilelik testi %100 kesin sonuç vermemektedir. Dolayısıyla sonucun tam anlamıyla anlaşılması adına eczaneden bir hamilelik testi temin edilmeli hatta onunla da yetinmeyip bir kadın doğum uzmanına muayene olunmalıdır.


En net sonuç için hekim kontrolüne gidebilirsiniz!

Etiketler :