İlkokul mezunları için personel alımı: 81 ilde 10 binden fazla personel alınacak!

İlkokul mezunları için personel alımı: 81 ilde 10 binden fazla personel alınacak!
İŞKUR tarafından yayınlanan iş ilanları devam ediyor. Son olarak 81 il genelinde 10 bin 753 personelin alıncağı ve başvuru şartları arasında 'en az ilkokul mezunu olmak' maddesinin yer aldığı açıklandı. Peki hangi kadrolarda alım yapılıyor? Başvuru detayları neler? İşte personel alımına ilişkin detaylar...

İŞKUR tarafından yayınlanan ilanlar dikkat çekiyor. Hem özel hem de kamu kurumlarında yeni iş kapıları vatandaşın yüzünü güldürüyor. 81 ilde yapılacak personel alımları için en az ilkokul mezunu olma şartı isteniyor. İşte personel başvuru detayları…

10 bin 753 kişi alınacak

İŞKUR personel alımları için düğmeye bastı. İŞKUR kapısı üzerinden iş arayışına devam eden vatandaşlar, konu hakkında araştırmalarını hızlandırdı. 10 bin 753 adet temizlik görevlisi alımı yapılacak.

personel-6.jpg

Başvurular, İŞKUR'un resmi internet sitesinden yapılıyor

İŞKUR üzerinden yayınlanan temizlik görevlisi personel alımları için başvuruların nasıl yapılacağı merak ediliyor. Adaylar İŞKUR'un resmi internet adresi üzerinden ilan detaylarını öğrenebilir. Belirtilen adres üzerinden sisteme giriş yapan kişiler meslek yazan kutucuğa temizlik görevlisi yazarak ilan detaylarını görüntüleyebilir.

İlk kez İŞKUR üzerinden başvuru yapacak kişilerin öncelikle İŞKUR kaydı yaptırması gerekiyor. İŞKUR kayıt bölümüne girerek özlük bilgilerini doldurmalısınız. Daha sonra bu bilgileri sisteme kaydederek ilanlara geçiş yapabilirsiniz.

Başvuru koşulları neler?

2023 yılı Mart ayında iş arayan vatandaşlar, İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanları yakından takip ediyor. Mart ayında 10 bin 753 personel alımı yapılacağı belirtilirken, adaylardan istenen şartlar şu şekilde:

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • En az ilkokul mezunu olmak,
  • Sağlık problemi bulunmamak,
  • Takım çalışmasına yatkın,
  • Kişisel temizliğine önem veren,
  • Tam veya yarı zamanlı çalışmaya uygun,
  • 18-40 yaş aralığında olmak.

personel-3.jpg

İŞKUR'a nasıl kayıt yapılır?

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlara başvuru yapabilmek için öncelikle sisteme kayıt yaptırılması gerekiyor. Kayıt işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususları sizlerle paylaşıyoruz. İŞKUR üzerinden kayıt işlemleri yaptırmak için öncelikle hangi amaçla sisteme kayıt yaptırdığınızı girmeniz gerekmektedir.

Üyelerin hesaplarının etkinleştirilebilmesi için e-posta ya da telefon numarası isteniyor. Bunlardan en az birine girerek üyelik işleminizi başlatabilirsiniz. Daha sonra onay kodu ile üyeliğinizi aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Üye hesapları son işlem tarihinden itibaren bir sene içerisinde aktif olmaması durumunda yani sisteme uzun süre giriş yapılmadığında üyelik dondurulmaktadır. Bu süre özürlü ve eski hükümlü kayıtları için 2 sene olarak belirlenmektedir. Üyeler tarafından 15 gün içerisinde okunmayan tüm mesajlar ise otomatik olarak silinir. Kayıt işlemleri için, öncelikle işveren ya da iş arayan olarak sunulan seçeneklerden birini seçerek sisteme kayıt yapmanız gerekiyor.

Ardından karşınıza çıkan üyelik sözleşmesini kabul ederek profil bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Bu aşamanın ardından profilinizi tamamlamış olacaksınız. Öğrenim durumumuzu, özelliklerinizi ve iş aradığınız pozisyonları giriş yaptıktan sonra sisteme Word dosyası olarak özgeçmişinizi de ekleyebilirsiniz.

Karar'da yer alan habere göre, sisteme profil fotoğrafı eklemeniz de önemi bir aşama olarak görülüyor. Yapılan araştırmalarda profil fotoğrafı olan kişilerin iş bulma olasılığının daha yüksek olduğu görülmektedir. Bu kapsamda İŞKUR size bir danışman atayarak işveren ve işçi arasındaki köprüyü oluşturur. İnternet üzerinden başvuru yapmak istemeyen kişiler ise yaşadığı ildeki İŞKUR İl Müdürlüğü'ne giderek eğitim durumunu gösteren belge ile kayıt yaptırabilir.

Etiketler :