Hapşırma şekliniz, nasıl bir insan olduğunuzun göstergesi!

Hapşırma şekliniz, nasıl bir insan olduğunuzun göstergesi!
TDK tarafından "Burun zarlarının gıcıklanması ile solunum kaslarının birdenbire kasılmasıyla ağız ve burundan hızlı, gürültülü soluk boşaltmak" şeklinde tanımlanan hapşırma eylemi, nasıl bir insan olduğunuzu ortaya koyabilir mi? Yanıt: Evet!

YÜKSEK SESLİ VE DIŞARIYA DOĞRU HAPŞIRMAK

Bu insanlar, hapşırmayı çok eğlenceli bulur. Genellikle yüksek sesli ve olumludurlar ve her ortamda rahatlıkla hapşırırlar. Özgüveni yüksek olan bu insanların sosyal zekaları yüksektir.

Hapşırma şekliniz, nasıl bir insan olduğunuzun göstergesi! - Resim: 2

SESSİZCE İÇERİYE DOĞRU HAPŞIRMAK

Bu kişiler utangaçtır. Hapşırırken ve burunlarını silerken gürültü yapmamak ve kimseye rahatsızlık vermemek için çabalarlar. Görgü kurallarına sahiptirler ve sosyal olarak neyin kabul edilip edilmediğinin farkındadırlar. Bu insanlar genellikle sosyal yargıya da daha duyarlıdır.

Hapşırma şekliniz, nasıl bir insan olduğunuzun göstergesi! - Resim: 3

HAPŞIRIĞI TUTMAYA ÇALIŞMAK

Bu, isteğe bağlı bir alışkanlıktır. Bu insanlar toplum içinde burunlarını silmekten de rahatsız olurlar ve sosyal olarak güvensizdirler.

Hapşırma şekliniz, nasıl bir insan olduğunuzun göstergesi! - Resim: 4

HAPŞIRMAKTAN RAHATSIZ OLMAK

Hapşırmaktan hoşlanmayan bu kişiler, başkalarının hapşırığından da rahatsız olurlar. Bu tip kişiler dış görünüşleri konusunda hassastır ve insanların kendileri hakkında ne düşündüklerini fazlaca önemserler.