Hande Yener meme kanserini atlattığını açıkladı: Erken teşhis hayat kurtarır

Hande Yener katıldığı bir programda geçtiğimiz yıl meme kanserine yakalandığını açıkladı. Yener, ameliyat olduğunu belirterek hastalık sürecini nasıl yaşadığını ifade etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 19 Temmuz 2021 12:10
Hande Yener meme kanserini atlattığını açıkladı: Erken teşhis hayat kurtarır

Karar'ın haberine göre Şarkıcı Hande Yener, ‘Cumartesi Sürprizi’ isimli bir televizyon programına verdiği röportajda meme kanserini atlattığını açıkladı. 

Yener, hastalık sürecinde yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: 

“Çok önemli bir rahatsızlık atlattım. Kimseye de anlatmadım. Çünkü pandemi döneminde herkesin morali çok bozuktu. Sevenlerimi de üzmek istemedim. Geçen sene haziran ayında meme kanseri oldum. İlk duyduğumda konuşamıyordum ve kitlenmiştim. Göğsümde kitle hissettim, hastaneye koştum. Bende bir şeyler olduğunu anlamıştım. Tomografiler çekildi. Kanser olduğum söylendi. Çok zor bir süreçti. 

Ailemden sakladım. İlk öğrendiğimde öleceğimi sandım. Sonuçlarımı bekliyordum. Doktorun sonuca bakıp ‘felaket’ dediğini duydum, yıkıldım. Öleceğimi sandım. Raporlarımı alıp oradan çıktım. Misha arabadaydı ve ona ‘ölüyorum’ dedim. Sonra gözyaşlarıyla hastaneye döndüm. Yanımdakiler intihar edeceğimi sandı, yalnız bırakmadı. Delirmiş vaziyetteydim. Başka doktorla görüştüm ve ‘Erken teşhis hayat kurtarır’ dedi.”