Halıdaki inatçı lekeleri bir çırpıda yok ediyor. Yalnızca 2 malzemeyle ilk günkü formuna kavuşuyor.

Halıdaki inatçı lekeleri bir çırpıda yok ediyor. Yalnızca 2 malzemeyle ilk günkü formuna kavuşuyor.
Halı temizliği bir evi temiz gösteren unsurlardan biridir. Halıda oluşan çay, kahve ve yağ gibi tüm inatçı lekeler bu yöntemle son bulacak. Halınızın ilk günkü formuna kavuşması için bu temizlik ipuçlarına kulak verin. İşte halıdaki lekeleri gideren yöntem...

Halı ve kilimler adeta leke mıknatısıdır. İster bir fincandan dökülen bir bardak kahve olsun ister bir yemekten damlayan yağ olsun ve hatta ister kalemle yapılmış bir boya lekesi olsun tüm bunlar can sıkıcıdır. Halıdaki bu lekeleri gidermek için piyasada pek çok ürün mevcuttur. Ancak bazen bu ürünler olumlu sonuç vermez ve tüm para boşa gider. O zaman çareyi doğal yöntemlerde ararız.

Temiz, ferah ve sağlıklı koşullarda yaşamak önemlidir. Bir evi temiz ve ferah gösteren unsurlardan biri de halı temizliğidir. Bu nedenle halının lekelerden arınmış ve tertemiz olması önem taşır. Doğal yöntemlerle halınızı ilk günkü formuna kavuşturmak mümkün oluyor. Yalnızca 2 malzemeyle tüm inatçı lekeleri giderebilirsiniz. Her türlü lekeyi bir çırpıda çıkaracak!

HALIDAKİ LEKERİ GİDEREN EN ETKİLİ TEMİZLİK TÜYOLARI

Öncelikle halınızı süpürün ve üzerinde toz, kıl gibi unsurların kalmadığından emin olun. Geçmişten beri temizlikte en etkili ve en kullanışlı bir yöntem varsa o da Arap sabunudur. Arap sabununu ılık suyun içinde eritin. Daha sonra bir bez veya lifi Arap sabunlu suya batırın ve suyunu sıkın. İlerlediğiniz her alan için bunu yaparak silin. Ardından temiz bir suyla tekrar silin.

Halı yüzeyinde meydana gelen çay, kahve ve yağ gibi lekeleri gideren bir diğer yöntem mısır nişastasıdır. Tüm inatçı lekeleri gidermek için lekeli bölgelere yeteri kadar mısır nişastası serpin ve 5 dakika bekletin. Ardından sirkeli suyla halıları silin. Mısır nişastası sayesinde halıdaki inatçı lekeler kaybolacak ve halınız yeni gibi parlayacak.