En az 10 yaş gençleştiren meyve! Zeytinyağı kadar etkili kırışıklık açıyor

En az 10 yaş gençleştiren meyve! Zeytinyağı kadar etkili kırışıklık açıyor
Meyveler arasında bulunan kivi tam bir gençlik besini. Yapılan araştırmalar kivinin tıpkı zeytinyağı gibi antiagein etkisini olduğunu kanıtlıyor. Peki yaşlanma etkilerini 10 yıl geriye götüren kivinin faydaları neler?

Kivi içerisinde bolca C vitamini bulunur. Kivi aynı zamanda cilde esneklik katar. Peki kivini cilde faydaları neler?

Prof. Dr. Canan Karatay, yıllar içinde beslenme konusundaki önerileriyle pek çok kişinin yaşam tarzını değiştirmesine katkı sağladı.

Bu seferki önerisi ise gençlik ve cilt sağlığına yönelik oldu. Ünlü profesör, 10 yaş geriye götüren besin tarifini açıkladı.

C vitaminini tavan yapıyor

Cildin yaşlanma belirtileri, pek çok kişi için endişe kaynağıdır. Prof. Dr. Canan Karatay'ın önerdiği bu besin, doğal yollarla cilt sağlığını desteklemeye yardımcı oluyor.

Karatay'a göre, C vitamini bakımından zengin olan bu besini, sabahtan akşama kadar tüketmek cildin genç ve sağlıklı kalmasını sağlıyor.

Özellikle ciltte oluşan kırışıklıklar ve göz altı torbalarının oluşmasını engellemeye yardımcı olan bu besin, cildin elastikiyetini artırarak gençlik etkisi yaratabiliyor. İşte o besin...

Gençlik meyvesini açıkladı

Prof. Dr. Canan Karatay, zeytinyağından sonra gençlik meyvesini kivi olarak açıkladı.

C vitamini açısından zengin olan kivinin 10 yaş gençleştirdiğini belirten Karatay, akşam saatlerine kadar günün her anında tüketilebileceğini söyledi.