Dünyanın gözü Oscar töreninde: İşte kırmızı halının gelmiş geçmiş en kötü giyinenleri

Dünyanın gözü Oscar töreninde: İşte kırmızı halının gelmiş geçmiş en kötü giyinenleri
Hollywood'da ödül sezonu açıldı ve haliyle tüm gözler hızla yılın en büyük gecesi, Oscar Ödülleri'ne çevrildi.

Akademi Ödülleri, dünyanın en parlak yıldızlarının kırmızı halıda yürümeleri ve eve bir ödül alarak film tarihindeki yerlerini almaları için bir fırsat.

Ancak Oscar Ödülleri, film tarihine geçmek açısından ünlüler için önem taşısa da bir de kırmızı halı üzerindeki kıyafet tercileri ünlülerin kariyerleri boyunca taşıyacakları bazı etiketleri de beraberinde getiriyor.

En cesur kıyafetlerden bazıları, C'nin 1986 etkinliğindeki ışıltılı dar bikini üstü ve kısa eteği ile 2001'de Björk'ün ikonik kuğu elbisesini de içeriyordu.

Gözler, Oscar ödüllerine çevrilmişken biz de sizler için kırmızı halı tarihinin en kötü giyinen ünlülerini derledik.

İşte o kıyafetler:

Björk

bjork.jpg

Ünlü şarkıcı Björk, 2001 Oscar Ödülleri'ne katılırken giydiği Kuğu temalı elbisesiyle uzun bir süre konuşulmuştu. Fikir kadar işçiliği de kötü olarak değerlendirilen kıyafetin yankıları bugün hala devam ediyor.

Edy Williams

edy-williams.jpg

1974'te etkinliğe katılan Edy Williams ise leopar desenli bikinisi ve köpeğiyle birlikte dikkat çeken isimler arasındaydı.

Cher

cher.jpg

Dünyaca ünlü şarkıcı ve ikonik isim Cher, 1986'daki ödül töreninde pullu bir takımla, büyük bir tüy başlıkla tamamladığı kıyafetiyle dikkatleri üzerine çekmişti.

Lizzy Gardiner

lizz.jpg

Kostüm tasarımcısı Lizzy Gardiner, 1995'te Akademi Ödülleri'ne katılırken altın konseptli elbisesiyle eleştirilere konu olmuştu. İçinde hareket etmesi güç gibi görünen elbisesi "zevksiz" bulunmuştu.

Billy Porter

En çok FX serisi Pose'daki gösterişli balo sunucusu Pray Tell rolüyle tanınan Billy Porter, 2019'daki etkinlikte tercih ettiği elbisesiyle adından epey bahsettirmişti.

billiy-porter.jpg

Janelle Monae

makas.jpg

Geçen yıl Vanity Fair Oscar partisinde, Janelle Monae giydiği kıyafet nedeniyle dalga konusu olmuştu. Basında Monae ile ilgili, "halıya adım atmadan önce bir makasla saldırıya uğramış" yorumları yapılmıştı.

Billie Eilish

billy.jpg

Billie Eilish, geçen yıl 94. Akademi Ödülleri'nde en kötü giyinen yıldızlar listesinde kabarık elbiseyle birinci sırada yer aldı.

Rickey Thompson

ekran-alintisi-001.jpg

Rickey Thompson, geçen yılki etkinlikte giydiği kıyafetle gündem olmuştu. Thompson için, "elbisesine birkaç Noel süsü takmış" gibi yorumları yapılmıştı.