Domates ve salatalığı sakın yan yana koymayın: Milyonlarca kişi bu hatayı yapıyor

Domates ve salatalığı sakın yan yana koymayın: Milyonlarca kişi bu hatayı yapıyor
Bazı besinler bir arada muhafaza edildiğinde ortaya çeşitli sorunlar çıkabilir. Domates ve salatalıkta bunlardan biridir. Nedenini öğrenince bu ikiliyi birlikte muhafaza etmekten hemen vazgeçeceksiniz. İşte domates ve salatalığı yan yana koymamanızı gerektiren o etken

Yiyecekleri doğru şekilde saklamak çoğu zaman ihmal ettiğimiz bir şeydir. Yiyecekleri açıkta saklamak, çok uzun süre dışarıda bırakmak ya da yanlış yiyecek saklama kaplarını kullanmak, yiyeceğin kalitesi ve raf ömrü üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Ayrıca besin değeri üzerinde de ciddi bir etkisi vardır. Bu aynı zamanda meyve ve sebzeleri saklamak için de geçerlidir.

Gıdaların uygun şekilde muhafaza edilmemesi birçok soruna yol açabilir. Birlikte muhafaza edilmemesi gereken besinler vardır. Bunlardan biri de domates ve salatalıktır. Onların raf ömrünü uzatmak ve çürümelerini önlemek amacıyla buzdolabına yan yana koyarız. Ancak bu hatayı kesinlikle yapmamalıyız.

DOMATES VE SALATALIĞI YAN YANA KOYMAYIN! ÇÜNKÜ…

Meyve ve sebzeler taze olmakla birlikte, hasat edildikten sonra da olgunlaşmaya devam edebilir. Bu nedenle bunları doğru şekilde saklamak ve her türlü bozulmayı önlemek için gerekli adımları atmak önemlidir. Meyve ve sebzelerimizi saklama şeklimize dikkat edersek gıda kaynaklı zararlı hastalık riskini de en aza indirebiliriz.

Domates ve salatalık asla bir arada saklanmamalıdır. Bunu yaparak, her iki sebzenin de olgunlaşma süreci önemli ölçüde etkilenebilir. Salatalıkların nem içeriği yüksektir ve domateslerin daha çabuk bozulup çürümesine neden olabilir. Domatesleri ve salatalıkları ayrı kısımlarda buzdolabında muhafaza etmelisiniz.