Halk TV Canlı Yayın
Cilt Kızarıklığı Nasıl Geçer, Kızaran Cilt İçin Bakım
Bal, antibakteriyel ve antimikrobiyal özellikleriyle ünlüdür. Sivilce izlerini yok etmeye ve ciltteki lekeleri gidermeye yardımcıdır.

Bal, antibakteriyel ve antimikrobiyal özellikleriyle ünlüdür. Sivilce izlerini yok etmeye ve ciltteki lekeleri gidermeye yardımcıdır. Ayrıca yüzde, yanakta, ciltte kızarıklık ve tahrişi de sakinleştirir. Etkilenen alanlarda organik balı pamuklu bir bez ile uygulayın ve yaklaşık 15 dakika bekletin, sonra durulayın. İhtiyacınız olan tek şey bir çorba kaşığı bal ve biraz sıcak su. Kalın bir losyona bal koyun, ellerinizi yıkayın, makyajı alın ve yüzünüzde makyaj uygulayın. 

Etkilenen bölgelerdeki cildi hafifçe masaj yapın. 15 dakika bekletin, sonra ılık su ile durulayın. Çok sayıda aktif bileşen nedeniyle bal, açık gözeneklerin çamurdan uzaklaştırılmasına katkıda bulunur ve hücresel metabolizmayı uyarır.

Haftada en az iki kez tekrarlayın; muhteşem sonuçlar göreceksiniz.

İnanılmaz Cilt Temizleyici Olarak Bal

Balın içerdiği enzimlerin büyük miktarı, cildi netleştirmek ve gözenekleri temizlemek için sihir gibi iş görür. Bir çorba kaşığı organik balı, iki çorba kaşığı hindistancevizi yağı ile karıştırın. Karışımı kuru cildinize uygulayın ve 5 dakika bekletin, daha sonra ılık suyla durulayın. Bu düzenli prosedür net bir cilt elde etmenize ve yüzünüze parlaklık kazandırmanıza yardımcı olacaktır.

Cilt nemlendirici Olarak Bal

Bal, harika bir nemlendiricidir. Yüzünüz için bir doğal cilt maskesini bal ile kolayca yapabilirsiniz. Yüzünüzü yıkadıktan sonra, 1 çay kaşığı çiğ bal kuru cildinize serin ve 20 dakika bekletin, daha sonra ılık suyla durulayın.

Bal, iyileşme sürecini hızlandırmanın doğal bir yolu olarak uzmanlar tarafından onaylanmaktadır. Tek yapmanız gereken eski lekelerinize günlük olarak küçük damlalar bal tatbik etmektir. Yara izlerinin daha hızlı solmasına yardımcı olur.

Ballı Kahveli Doğal Yüz Peelingi Tarifi Yapmak

Bala şeker veya türk kahvesi ekleyerek harika bir beden veya yüz peelingi yapabilirsiniz. Yapması çok kolaydır, sadece 2 çorba kaşığı şeker / kahveyi 2 çorba kaşığı balla birleştirin. Karışımı, dairesel hareketlerle cildinize sürtün ve ılık suyla durulayın. Bu basit adımlar, vücudunuzdaki ölü deri hücrelerinden kurtulmanıza yardımcı olur.