Canan Karatay her derde deva diyor! Bu ikili kalbe ve inmeye engel oluyor

Canan Karatay her derde deva diyor! Bu ikili kalbe ve inmeye engel oluyor
Canan Karatay tereyağını her fırsatta öneriyor. Yağ yaktıran ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelen ikili ise tereyağı ve kahve. Peki bu ikilinin faydaları neler? İşte yanıtı...

Tereyağlı kahve kalp ve damar yollarını iyileştiriyor. Peki tereyağlı kahve nasıl yapılır? Bu karışım neden şifalı? İşte detaylar...

Kahvenin bu formu çok şifalı. Tereyağlı kahve vücut direncini kuvvetlendiriyor. Peki tereyağlı kahveyi neden öneriyorlar?

TEREYAĞLI KAHVENİN FAYDALARI NELER?

Kulağa pek hoş gelmeyebilir ancak tereyağlı kahve içmek, sağlık için bulunmaz nimetler sunuyor.

Damak tadına çok fazla uymayan bu tarif, son zamanların popüler ismi Canan Karatay tarafından öneriliyor.

Önerilen bu karışım son zamanlarda ise trend haline geldi. Bazı sosyal çevrelerde 300 liraya kadar da satıldığı söyleniyor.

Tereyağı kahve ikilisinin faydası

Araştırmalara göre; tereyağlı kahve kalp ve damar hastalıklarına karşı koruma sağlıyor. Ayrıca felç, inme ve tip-2 diyabet riskini de azaltıyor. Karatay'ın "Her derde deva" dediği tereyağlı kahve, yağ yakımını hızlandırarak kilo verme sürecine de katkı sağlıyor.

Bunun yanı sıra iştahı bastırabilir ve tokluk hissi sağlayabilir. Beyin hücrelerini koruma potansiyeline sahip olup bilişsel fonksiyonları destekleyebilir.

Tereyağlı kahve tarifi

1 fincan suya 1 tatlı kaşığı kahve ve 1 çay kaşığı tuzsuz tereyağını ekleyip iyice karıştırın. Ardından kahveyi ocakta kısık ateşte pişirmeye başlayın.

Tereyağı tamamen eriyene dek karışımı bekletin. Kahve köpüklü bir hal aldığında ve hafifçe kaynamaya başladığında fincanlara dökerek servis edebilirsiniz.