Bunları Yapın: Cinsel İsteği Doğal Yollardan Artırın!

Bunları Yapın: Cinsel İsteği Doğal Yollardan Artırın!
Cinsel isteksizlik, cinsel aktivitelere veya cinsel düşüncelere olan ilginin azalması veya kaybolması durumunu ifade eder. Cinsel isteksizlik, bir kişinin cinsel arzularının, isteğinin, dürtülerinin veya libidosunun azaldığı anlamına gelir. Sorunun kaynağına indikten sonra cinsel isteğinizi doğal yollarla artırabilirsiniz.

Stres, depresyon, anksiyete, özsaygı eksikliği veya partnerle kurulan eksik iletişim gibi psikolojik sorunlar cinsel isteksizliğe yol açabilir. Kronik hastalıklar, hormonal dengesizlikler, ilaçlar, fiziksel travma gibi fiziksel faktörler de cinsel isteksizliğe yol açabilir. İsteksizliğinizin altında yatan bir hastalık yoksa cinsel isteği artırmak için doğal yollara başvurabilirsiniz.

  • Çikolata, istiridye, fındık ve muz gibi yiyecekler doğal afrodizyaktır. Afrodizyaklar, cinsel isteği tetikler. Bu yiyecekleri günlük ve dengeli olarak diyetinize dahil edebilirsiniz.

s-6-cikolata.webp

  • Düzenli egzersiz, genel sağlık durumunu iyileştirir ve kan dolaşımını artırarak cinsel fonksiyonları destekler. Kardiyovasküler egzersizler ve güç antrenmanları, cinsel isteği artırır.
  • Stres, cinsel isteği azaltır. Yoga, meditasyon, nefes egzersizi gibi stres yönetimi tekniklerini düzenli olarak uygulayarak cinsel isteğinizi artırabilirsiniz.
  • Partnerinizle cinsel ilişkiye girmeden önce kendinizi tanıyın ve seks fikrine ısının. Nelerden hoşlandığınızı ya da hoşlanmadığınızı bilmiyorsanız seks isteğinizi artırmak zor olacaktır.

pexels-ferdinand-studio-1020056.jpg

  • Partneriniz ile açık bir şekilde iletişim kurarak duygusal bağınızı güçlendirebilirsiniz. Bu sayede cinsel olarak kendinizi daha rahat hisseder ve daha çok seks yapmak istersiniz.
  • Yatak odasında kendinize yakıştırdığınız giysiler veya iç çamaşırlar giyin. İyi görünürseniz, iyi hissedersiniz.

pexels-david-bares-245931.jpg

  • Yalnız olduğunuzdan emin olun, aynaya bakın ve kendinize ne kadar güzel/yakışıklı/seksi olduğunuzu söyleyin. İlk başta biraz garip hissedebilir, hatta utanabilirsiniz ancak bu olumlamalara ne kadar başvurursanız beyniniz o kadar bunların gerçek olduğuna inanır.