Buğday Ekolojik Yaşam Dergisi’nin bir sonraki sayısı 21 Haziran'da çıkıyor

Bodrum, Buğday Restoran’da bir fanzinle başlayan, bülten ve 5 bin tirajlı dergiyle devam eden Buğday Ekolojik Yaşam Dergisi’nin yayıncılık öyküsü, destekçilerinin attığı yeni tohumlarla dijital ortamda E-Dergi olarak sürecek.

Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Haziran 2021 15:57
Buğday Ekolojik Yaşam Dergisi’nin bir sonraki sayısı 21 Haziran'da çıkıyor

Buğday Ekolojik Yaşam Dergisi, ekolojik yaşam bilgisini ve deneyimini yaygınlaştırma amacıyla, 1990'lı yıllardan günümüze değin Buğday Fanzin, Buğday Bülten, Buğday Dergisi, Buğday Rehber ve Buğday E-Bülten gibi farklı format ve isimlerde fakat hep aynı ekolojik yaşamı yaygınlaştırma misyonuyla sürdürdüğü süreli yayın öyküsünü, şimdi de Buğday E-Dergi ile beraber dijital ortama taşıdı. 

Bir sonraki sayı 21 Haziran'da

Yaz gündönümü olan 21 Haziran’da ikinci sayısını yayımlayacak derginin her sayısında ekolojik yaşam konusunda deneyimli isimler, haber, makale ve röportajlarıyla yer alıyor. Yemek kültürü yazarı ve tarihçi Nazlı Pişkin’in “Damaktaki Tarih” yazıları, çizer Nuray Çiftçi’nin karikatürleri, Elif Özizmir’in "Fermantasyon Güncesi”, geleneksel kültür araştırmacısı Sevgi Akar’ın “Geleneksel saklama ve koruma yöntemleri” ile ilgili yazıları, peyzaj mimarı ve kent bahçecisi Dilek Ayman’ın “Şehirde Ekolojik Yaşam” izlenimleri, okuyucularına yeni alternatifler ve bakış açıları kazandırıyor.

Dergide ayrıca yüzde 100 Ekolojik Pazar’da tezgah açan çiftçilerin video röportajları, Buğday Derneği gönüllülerinin deneyimleri, doğa dostu üreticilerin ve kent bahçecilerinin mevsimlere göre çeşitlilik gösteren “Hasat Öyküleri” ve Buğday Derneği’nin yürüttüğü projelerden gelişmeler yer alıyor.  

Üç ayda bir, her ekinoks ve gündönümlerinde yayımlanması planlanan Buğday E-Dergi’nin ilk sayısı Buğday Hareketi’nin kurucusu ve vizyoneri Victor Ananias’a ithaf edildi. İkinci sayısının kapağına “Salgın, Yeni Biz ve Yeni Dünya” konusunu taşıyan E-Dergi, 21 Haziran’da yayımlanacak.