Bu Nasıl Senaryo? Kızılcık Şerbeti'nde Zorla Evlendirilen Nursema'nın Gerdek Gecesi Sahnesi Gündem Oldu!

Bu Nasıl Senaryo? Kızılcık Şerbeti'nde Zorla Evlendirilen Nursema'nın Gerdek Gecesi Sahnesi Gündem Oldu!
Show TV ekranlarında yayınlanan Kızılcık Şerbeti dizisi yeni bölümüyle yine gündeme damga vurdu. Sıla Türkoğlu ve Doğukan Güngör'ün başrolünde yer aldığı dizi, gerdek gecesi sahnesiyle tepki çekti. Ailesinin zoruyla istemediği biriyle evlendirilen Nursema'nın başına gelenler sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Show TV'de yayınlanan 'Kızılcık Şerbeti' isimli dizi hakkında inceleme başlattı.

Twitter hesabından açıklama yapan RTÜK Başkan Ebubekir Şahin, "Show TV medya hizmet sağlayıcısında Kızılcık Şerbeti isimli dizide kadına karşı şiddet ve kadınlara baskıyı teşvik etmeye yönelik yayınlara ilişkin inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerini kullandı.
Başrollerini Sıla Türkoğlu, Doğukan Güngör, Evrim Alasya, Barış Kılıç, Sibel Taşçıoğlu, Settar Tanrıöğen ve Ceren Karakoç'un üstlendiği dizinin son yayınlanan bölümünde zorla evlendirilen Nursema karakteri, evlendiği erkek tarafından camdan aşağı atıldı. Sahnenin kısa sürede sosyal medyada gündem olmasıyla izleyiciler diziye tepki gösterdi.

Sıla Türkoğlu ve Doğukan Güngör'ün başrolünde yer aldığı Kızılcık Şerbeti dizisi Show Tv ekranlarına damga vurmaya devam ediyor.

dizi.webp

Başörtüsü sahneleriyle sıkça konuşulan Kızılcık Şerbeti'ne damga vuran birçok sahne oldu biliyorsunuz ki. Alkolsüz kolonya sahnesi de bir o kadar dikkat çekti.

Adından sıkça söz ettiren dizi sosyal medyayı çalkalamaya devam ediyor. Dün akşamki bölünde ailesinin zoruyla sevmediği biriyle evlendirilen Nursema’nın başına gelenler hepimizi ağlattı.

dizi1.webp

Gönlü Umut'ta olan Nursema, babasının arkadaşına yıllar önce verdiği bir sözden dolayı zorla nikah masasına oturtuldu.

Annesine "Beni bırakma" sözleriyle yardım çığlıkları atan Nursema ile evlendiği adamın gerdek gecesi sahnesi ise izleyenlerin boğazını düğümledi.

Herkesin evine gitmesinden sonra sevmediği adamla yalnız kalan Nursema, evliliği istemediğini söyledi. İbrahim bu duruma son derece öfkelendi.

dizi3.webp

Eşiyle tartışmaya başlayan Nursema, "Bana dokunma" diyerek cama çıktı. Öfkeden deliye dönen İbrahim ise cama çıkan Nursema'yı "Ölmek mi istiyorsun?" diyerek aşağı attı.

İzleyenleri adeta dumura uğratan sahne eleştirilerin hedefi oldu. Kadın cinayetlerinden, zorla yapılan evliliklerden yıldığımız şu günlerde yayınlanan sahneye tepkiler çığ gibi büyüdü.

dizi8.webp