Bu Görüntüler Arasında Sadece 2 Ay Var! Bayramda Boşalan İstanbul'un Havası 'Harika' Seviyesine Ulaştı

Kurban Bayramında İstanbulluların farklı kentlere akın etmesi en çok megakentin havasına yaradı. Trafiğin yüzde 20 seviyelerinde seyrettiği İstanbul'un havası 'harika' seviyesine ulaştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Hava Kalitesi izleme haritalarındaki 2 aylık fark ise gözler önüne serildi. Havası temize dönen İstanbul'dan Uludağ da gözüktü.

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını fırsat bilen İstanbullular memleketlerine, tatil beldelerine akın etti. Normal koşullarda yüzde 80 trafiğe ulaşan İstanbul'da bayram boyunca trafik seviyesi yüzde 20 seviyelerinde seyretti.

Yollar bomboş kalırken, trafiğin olmaması, kentin adeta boşalması en çok hava kalitesine yansıdı.

Hava Forum sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "İstanbul'da hava kirliliği tekrar dip seviyelere düştü. Megakentte hava kalitesi "excellent" yani harika seviyesinde. Yine Uludağ gözüküyor..." dedi.

adsiz-tasarim-2-001.png

İBB HARİTALARI YEŞİLE DÖNDÜ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Hava Kalitesi İzleme Haritaları da yeşile döndü. Nisan ayında İstanbul'un ilçelerinde hava kalitesi Sağlıksız ve Hassas seviyelerindeydi.

istanbul1.png
Nisan ayı.
Çöl Tozunun Etkisi Altındaki İstanbul'dan Görüntüler! İstanbul'un Hava Kalitesi Haritaya Böyle Yansıdı! O İki İlçe Zehir İçinde

18 Haziran Salı (bugün) günkü haritada ise İstanbul'un ilçelerindeki hava kalitesi İyi olarak gözlemlendi.

istanbul.png
18 Haziran 2024 Salı

YOLLAR BOMBOŞ

Trafiğiyle nam salan İstanbul'da bayramda yollar da bomboş kaldı. Yüzde 80'lere ulaşan trafik bayram boyunca yüzde 20 seviyelerinde seyretti.

trafik.png