Bu da İngilizlerin canisi! Hamsterı canlı canlı ikiye bölüp yedi

Bu da İngilizlerin canisi! Hamsterı canlı canlı ikiye bölüp yedi
İngiltere'de 39 yaşındaki bir kadın, evde beslediği hamsterı (fare benzeri bir kemirgen) bıçakla ikiye böldü. Kadın daha sonra elindeki bir şişe su eşliğinde hayvanı yedi. Görüntüler olay oldu.

Türkiye'nin dört bir yanından gelen hayvanlara eziyet haberleri toplumda infial yaratıyor. Hayvanlara işkence edenler maalesef basında yayınlanınca para cezalarına çarptırılıyor. Bu tür suçlar hala mala zarar vermek maddesinden cezalandırılıyor.
Bir hayvana işkence haberi de İngiltere'den geldi.

hamster2.jpg

Birleşik Krallık'ta, yaşayan hamsterı "Nibbles"ı yemeden önce ikiye bölerken görüntülenen bir kadın bir yıl hapis cezasına çarptırıldı.

39 yaşındaki Emma Parker, koruma altındaki bir hayvana gereksiz yere acı çektirme suçunu kabul etti ve çarşamba günü Lincoln Crown Mahkemesi'nde mahkum edildi.

Mahkemeye, Parker'ın mayıs ortalarında evcil hamsterını canlı halde ikiye bölerken videoya çekildiği söylendi. Independent Türkçe'nin haberine göre görüntüler daha sonra internette yayılarak Hayvanlara Yönelik Zulmü Önlemek için Kraliyet Topluluğu (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals/RSPCA) tarafından soruşturmasına açılmasına sebep oldu. Videoyu izleyen bir veteriner, görüntüleri son derece rahatsız edici diye niteledi.

hamster.jpg

Veteriner, Nibbles'ın hem fiziksel hem de psikolojik zarar görmüş olabileceğini çünkü hamsterların av hayvanları olduğunu ve korkuyu hissedebildiklerini sözlerine ekledi.

Great Gonerby'deki Belvoir Gardens'ta yaşayan Parker, polise verdiği ifadede köpeklerinden biri tarafından ısırılan hamsterın ölmesine yardımcı olmaya çalıştığını söyledi.

Olayın mayıs ortalarında evinde gerçekleştiğini belirten Parker, dedektiflere yaptıklarını kimin kameraya aldığını söylemedi.

Parker, "Onlar iyi insanlar değiller" dedi.

Cezayı veren Kral'ın Danışmanı (King's Counsel/KC) unvanlı Yargıç James House, Parker'a başkalarını eğlendirmek için yapıldığı açık bir eylemde savunmasız bir hayvana böyle bir şiddet uygulamasının "tiksindirici" olduğunu söyledi.

Yargıç, mahkemede "Hamster en az iki kez yaralandı ve daha sonra hâlâ canlıyken ikiye bölündü" dedi.
Parker'ın iki videosu internette yayıldı. 27 saniye uzunluğundaki ilk videoda, Nibbles içindeyken Parker'ın büyük bir bıçakla bir hamsterı dürtüyor.
Parker daha sonra kemirgeni ikiye bölüyor. İkinci videodaysa elinde bir şişe suyla hamsterın iki parçasını yediği görülüyor.
Parker ayrıca 15 yıl boyunca hayvan beslemekten men edildi.

Etiketler :