Beyonce, o şarkısını yeniden kaydedecek

Amerikalı şarkıcı Beyonce, geçtiğimiz hafta yayınladığı 'Renaissance' albümünde, serebral palsililere hakaret içerdiği gerekçesiyle tepki çeken 'Heated' adlı şarkısını yeniden kaydedeceğini bildirdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 03 Ağustos 2022 10:39
Beyonce, o şarkısını yeniden kaydedecek

Amerikalı şarkıcı Beyonce'un, geçtiğimiz hafta yayınladığı 'Renaissance' albümünde yer alan 'Heated' şarkısı büyük tepki topladı.

Beyonce, serebral palsililere yönelik aşağılayıcı bir gönderme olarak kabul edilen 'spaz' kelimesinin geçtiği şarkıyı yeniden kaydedeceğini duyurdu. Şarkıcının sözcüsü "Kelime yaralayıcı bir şekilde kasıtlı olarak kullanılmadı" dedi.

EuroNews'in haberine göre, engelli hakları savunucusu Hannah Diviney sosyal medyada yaptığı paylaşımda "Bu sabah engelli toplumunun çağrısına kulak veren Beyonce'nin müziğinden ayrımcı dili çıkardığını duyarak uyanmak inanılmaz bir duygu. O nereye giderse müzik endüstrisi onu takip eder. Beyonce ve ekibine çok teşekkürler" dedi.

Geçen haftalarda şarkısında aynı kelimeyi kullanan Rapçi Lizzo da eleştiriler üzerine şarkısını değiştirmek zorunda kalmıştı.