Adayı Ele Geçirdiler: Nüfusun Tam 6 Katı!

Adayı Ele Geçirdiler: Nüfusun Tam 6 Katı!
Sicilya'ya bağlı Alicudi Adası'nı yaban keçileri ele geçirdi. 100 kişilik nüfusa sahip adana 600 yaban keçisi yaşıyor.

Alicudi Belediye Başkanı Gullo, 5 Nisan’da sosyal medyadan yaptığı açıklamada 100 nüfuslu adada 600 yaban keçisi yaşadığını belirterek keçileri sahiplendirmek istediklerini duyurdu. Bu duyurunun ardından başvurularda patlama yaşandı.

Başkan Gullo, yaban keçilerinin konutların bahçelerine, çevrelerine ve tarım ürünlerine zarar verdikleri gerekçesiyle problem yarattığını vurguladı.

sicilyaya-bagli-adada-yaban-kecileri-n-38103-1.jpg

Keçilerin öldürülmesine edilmesine karşı çıktıklarını belirten Belediye Başkanı, gidecekleri yerde iyi bakılmalarını garanti altına aldıklarını kaydetti. Piyasada keçilerin 200 Euro’nun biraz altında satın alınacağını vurgulayan Gullo, kendilerinin ücretsiz sahiplendirme yapacaklarını belirtti.

‘YASAL YOLA BAŞVURABİLİRİZ’

Öte yandan hayvan refahı için çalışan LNDC Hayvan Koruma sivil toplum kuruluşu, keçilerin özgürce adada yaşadığını ancak sahiplendirme sonrasında türünün yok olacağını savundu. Açıklamada “Bugün özgür ve huzur içinde yaşayan bu keçiler, kendilerini yeni bir esaret ve sömürü hayatıyla karşı karşıya bulacaklardır. LNDC Hayvanları Koruma bu katliamı durdurmak için olası tüm yasal adımları değerlendiriyor” dedi.

sicilyaya-bagli-adada-yaban-kecileri-n-38103.jpg

Kaynak:DHA

Etiketler :