86 yaşındaki yalnız adama patili sürpriz: Dostlukları fenomen oldu

86 yaşındaki babasının yalnızlığına üzülen bir kadın, köpeği Dolly'i yaşlı adama bırakma kararını verirken oldukça zorlandı. Ancak bu zorlu karardan sonra ikilinin dostluğu, internette fenomen oldu

Bundan iki yıl önce ABD'de yaşayan Katie isimdeki bir kadın 86 yaşında yalnız yaşayan babasının durumuna üzülerek köpeği Dolly'i ona hediye etme kararı verdi.

Katie'yi çok zorlayan bu karar, aradan geçen yılın ardından internet kullanıcılarının çok sevdiği bir "dostluk hikayesini" ortaya çıkardı.

TikTok hesabı @_dadanddolly'de yayınlanan bir videoda, insan ve köpek arasındaki sevgi dolu bağ herkesin görebileceği kadar açık. Dolly ve sahibi John, yaptıkları her şeyi paylaşırken takipçileri ise "ayrılmaz bir ikili haline geldikleri" yorumunda bulunuyor.

Video, iki yıl önce babasına köpeği veren John'un kızı Katie tarafından paylaşıldı. Viral videoda Katie, ikilinin eski filmleri izlemekten, dışarıda yemek yemekten, paket servis yaptırmaktan nasıl keyif aldıklarını ve elbette birlikte uyukladıkları anları paylaşıyor.

Katie, Newsweek'e verdiği demeçte, "Dolly'yi Aralık 2019'da aldım, ancak babam Haziran 2021'de yan daireme taşındığında, bakması için ona verdim. Ben çalışırken ya da dışarıdayken yalnız kalmasından endişe ediyordum ve bir arkadaşının olmasını istedim. Daha önce uzun yıllar eşiyle birlikte yaşamış, ancak eşi hastalık ve salgın nedeniyle çocuklarına yakın olmak için ülkesine dönmek zorunda kalmıştı.Eşini özlediğini ve yeni bir yere taşınmanın onun için zorlayıcı olduğunu biliyordum. Ben de Dolly'nin bu stres ve üzüntüyü biraz olsun azaltacağını düşündüm" dedi.