Boşanma davası açan eşini öldürüp kayınbiraderini yaraladı

Boşanma davası açan eşini öldürüp kayınbiraderini yaraladı
Ankara'da Tunç Erdem adlı erkek, boşanmak için dava açan eşi Tülay Erdem'i katledip, kayınbiraderi İbrahim Gökekin'i de yaraladıktan sonra intihar etti.

Tülay Erdem (38), 2019 yılında evlenip, Konya'da yaşamaya başladığı Tunç Erdem'den (41) ayrılma kararı aldı. Erdem, Ankara'da yaşayan ailesinin yanına dönerek, boşanma davası açtı. Bugün görülecek duruşma için Ankara'ya gelen Tunç Erdem, eşinin ailesiyle yaşadığı, Mamak ilçesi Durali Alıç Mahallesi'ndeki evine uğradı. Apartmanın garaj girişinde bekleyen Erdem, dışarı çıkan eşi ve onun kardeşi İbrahim Gökekin'e tabancayla ateş etti. İki kardeş, yere yığılırken, Erdem ise otomobiline binerek kaçtı. Tunç Erdem, yaklaşık 1 kilometre sonra seyir halindeyken aynı silahla intihar etti. Kontrolden çıkan otomobil, bahçe duvarına çarparak durdu.

Çevredekilerin ihbarı üzerine polis ve sağlık ekipleri, olay yerine sevk edildi. Tunç Erdem'in hayatını kaybettiği belirlendi. Tülay Erdem ile kardeşi İbrahim Gökekin ise sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tülay Erdem, doktorların tüm müdahalesine rağmen vefat etti. İbrahim Gökekin'in ise tedavisi devam ediyor.

Kaynak:DHA