Tepki çeken kupanın satışı durduruldu

Tepki çeken kupanın satışı durduruldu
İzmir'de meydana gelen depremde 65 saat sonrasında enkaz altında kurtarılan Elif Perinçek, arama kurtarma ekibi personelinin parmağını tutuşu sembol haline gelmişti.

İzmir'de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremin ardından enkaz altında kalan ve 65 saat sonra kurtarılan 3 yaşındaki Elif Perinçek, kendisini kurtaran arama kurtarma ekibi personelinin parmağını tutmuş ve sağlık kabinine gidene kadar bırakmamıştı.

Trendyol bünyesi altında hediyelik eşya satışı yapan bir şirket ise bu anın fotoğrafını bir kupanın üzerine basarak satışa sundu. Söz konusu kupaya pek çok tepki geldi. Tepkilerin ardından Trendyol açıklama yapmıştı ve şöyle demişti: 

“Merhaba, Geri bildiriminiz ve duyarlılığınız için çok teşekkür ederiz. Hassasiyetinizi paylaşıyoruz. Ürünün satıcısı uyarılmış ve ürünler hızlıca satıştan kaldırılmıştır. Bu tür hassas konularda gerekli işlemlerin her zaman yapılacağına emin olabilirsiniz.”

Tepkilerin ardından ürün Trendyol’un internet sitesinden kaldırıldı.

Trendyol'dan ikinci açıklama

“Kamuoyunda hassasiyet yaratan bir ürünün platformumuzda yer alması bizim için kabul edilemez. Söz konusu ürünleri platformumuzda yer aldığını tespit ettiğimiz anda derhal satıştan kaldırdık. Ürünlerin satıcısıyla ilgili gerekli tüm işlemler yapılarak platformumuzdaki satışları durduruldu. Aynı hassasiyeti paylaştığımız tüm müşterilerimize uyarıları için teşekkür ederiz.”

Etiketler :