Şüpheli kadın ölümü: Hastane güvenliği gazetecilere saldırdı

İstanbul Şişli'de bir kadın 7 katlı binanın çatı katından henüz belirlenemeyen bir nedenle düşüp hayatını kaybetti. Olayı takip eden gazeteciler hastanede güvenlik görevlilerinin sözlü ve fiziki saldırısına uğradı.

43 yaşındaki bir kadın İstanbul Şişli'de 7 katlı binanın çatı katından düşerek hayatını kaybetti. Olayın intihar mı, cinayet mi olduğu araştırılırken, olayla ilgili evde bulunan bir kişi ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. Olayı takip eden ekip hastanede görevli güvenlik görevlilerinin sözlü ve fiziki saldırısına uğradı.

Olay, Fulya Mahallesi, Aşçılar Sokak 33 numaralı binada dün saat 20.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, 7 katlı binanın çatı katından bir kadının düştüğünü gören vatandaşlar durumu polis haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri 43 yaşındaki Larysa Kuzkyk'a ilk müdahaleyi yaparak ambulansla İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen Kuzkyk hayatını kaybetti.

Polis ölümü şüpheli buldu

Olayın ardından sokak polis ekipleri tarafından araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından evde bulunan bir kişi ifadesine başvurulmak üzere emniyete götürüldü. Polis, Larysa Kuzky'nin düşerek hayatını kaybetmesini şüpheli buldu. Olayın cinayet mi, intihar mı olup olmadığı araştırılıyor.

Hastanenin güvenlikleri gazetecilere saldırdı

Öte yandan, kadının ambulansla hastaneye getirilmesini görüntüleyen gazetecilere hastanenin güvenlik görevlileri saldırıda bulundu. Gazetecilere saldıran güvenlik görevlileri arbedeye neden oldu.

DHA