Mehmet Topal teknik direktör olarak sürpriz takıma imzayı attı

Mehmet Topal teknik direktör olarak sürpriz takıma imzayı attı
Romanya Süper Ligi'nin köklü kulüplerinden Petrolul Ploieşti, yeni sezon öncesi önemli bir transfere imza attı. Kulüp, teknik direktörlük görevine eski milli futbolcu Mehmet Topal'ı getirdi.

1924 yılında kurulan ve Romanya futbolunun en köklü kulüplerinden biri olan Petrolul Ploieşti, bu yıl 100. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Bu özel yılda, kulüp önemli bir hamle yaparak eski milli futbolcu Mehmet Topal'ı teknik direktörlük görevine getirdi.

Kulüp yöneticisi Cristian Fogarassy, İstanbul’da 2 gündür süren görüşmelerin ardından Mehmet Topal’ı ikna etti ve genç teknik direktör ile 2+1 yıllık sözleşme konusunda anlaşmaya vardı.

Romanya ekibi, yarın anlaşmayı resmi olarak duyuracak. Mehmet Topal ve ekibi, cuma günü Romanya’ya gidecek ve pazar günü düzenlenecek imza töreniyle resmi imzayı atacak.

mehmet-topal-besiktas-1632827682-71779-1.jpg

MEHMET TOPAL'IN HEDEFİ AVRUPA KUPALARI

Romanya ekibinin teknik direktörlük görevine getirmeye hazırlandığı Mehmet Topal, Demirören Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada Romanya ekibinin kendisini tercih ettiği için gurur duyduğunu belirtti. Ekibiyle birlikte Ploieşti’de başarılı olmak istediklerini söyleyen Topal, hedeflerinin Avrupa kupalarına katılmak olduğunu ifade etti.

TEKNİK EKİBİ BELLİ OLDU

Öte yandan Mehmet Topal, Petrolul Ploieşti’de beraber çalışacağı yardımcılarını da seçerek ekibini oluşturdu. Topal’ın ekibinde 4 Türk ve 2 de Romen antrenör yer alacak. 6 kişilik ekip, cuma günü Romanya’da olacak.