Yandaş Gazeteden Kulis: İktidar Kaynaklarından Erken Seçim Sözleri

Yandaş Gazeteden Kulis: İktidar Kaynaklarından Erken Seçim Sözleri
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, son günlerde yaptığı açıklamalarda erken seçim vurgusu yaptı. Peki iktidar kaynakları erken seçim hakkında ne düşünüyor?

CHP lideri Özgür Özel'in erken seçim mesajlarına iktidar kaynakları ne diyor? Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre, AKP kaynakları Özel'in bu mesajları kendi partisinde 'erken seçim' çağrısı yapılmasını isteyenlere yönelik olduğunu söylüyor.

erdogan1.jpg

Ekonomiye odaklandıklarını söyleyen AKP kaynakları 2027 yılına dikkat çekerek şunları söyledi:

"Şu anda biz ekonomiye odaklandık, vatandaşın beklentilerini karşılamaya odaklandık. Ekonominin rayına girmesi için çalışıyoruz. Yeri ve zamanı​​​​​​​ geldiğinde seçim tarihi konusunda değerlendirme yapılır. Ama Özel’in önerdiği 2026 hiçbir şekilde konuşmayacağız. Ama 2027 başından itibaren seçimlerin yenilenmesi konusunda bir değerlendirme yapılır. Normalde 2028 Mayıs ayında yapılması gereken seçimler bir yıl veya altı ay geriye çekilebilir."erdogan.jpg​​​​​​​

AKP kaynakları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üçüncü kez adaylığı için seçimlerin yenilenmesi kararının Meclis tarafından nitelikli çoğunlukla (360) alınması gerektiğini hatırlatarak “Bu konular henüz hiçbir şekilde bizim gündemimizde değil. Ne yeri ne de zamanı. 2027 yılına geldiğimizde Meclis kararı ile mi gidilecek, ya da Cumhurbaşkanı mı karar alacak? Ancak o zaman konuşulur. Şu anda yapılan bütün tartışmaların içi dolu değil” diye konuştu.