TBMM açıldı: Kılıçdaroğlu locadan izledi, Akşener katılmadı

TBMM açıldı: Kılıçdaroğlu locadan izledi, Akşener katılmadı
TBMM, yeni yasama dönemine bugün başladı. Meclis'in açılışına CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu katıldı, ancak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yoktu.

TBMM yeni yasama yılına düzenlenen açılış töreni ile başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasıyla açılan Meclis oturumunu milletvekili olmayan genel başkanlar locadan izledi.

Yeni yasama yılına başlayan Meclis’te milletvekilleri için sıralarına çiçek konuldu.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre Cumhurbaşkanı adayı olduğu için milletvekili seçimine girmeyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Meclis açılış törenini locadan izledi. Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile yan yana oturdu. İki lider bir süre sohbet etti.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise açılış oturumunu eski başbakan olması dolayısıyla eski Meclis Başkanlarının da bulunduğu locadan izledi. Açılışa eski Meclis Başkanları Cemil Çiçek, İsmet Yılmaz, Binali Yıldırım ve Mustafa Şentop da katılarak locadan izledi.

AKŞENER KATILMADI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise Meclis açılışına katılmadı.

Meclis Genel Kurulu’na ilk gelen genel başkan MHP lideri Devlet Bahçeli oldu. HDP’nin eski eş genel başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan, Yeşil Sol Parti grubunun arka sıralarında oturdu. Yeşil Sol Parti grubunun önünde partinin eş sözcüleri yer aldı.

CHP VE YEŞİL SOL PARTİ AYAĞA KALKMADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Genel Kurul salonuna girişini AKP ve MHP milletvekilleri ayakta alkışlarla karşıladı. İYİ Parti, Saadet Partisi grubu ayağa kalktı ama alkışlamadı. CHP ve Yeşil Sol Parti Milletvekilleri ise ayağa kalkmadı.

Etiketler :