Soylu'dan, Kılıçdaroğlu'na 'bayrak' yanıtı

Hatay'da açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "Ankara'dan 'Hatay'daki bayrakları kaldırın' diye talimat geldi" açıklamasına yanıt verdi.

Hatay'a giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu alanda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Soylu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Ankara'dan 'Hatay'daki bayrakları kaldırın' diye talimat geldi" açıklamasına yanıt verdi.

"Bu bir bayrak merasimi değil"

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını reddeden Soylu, "Bu bir bayrak merasimi değil. Bizi niye böyle açıklama yapmak zorunda bırakıyorlar. Gelip hemen bu meseleyi karıştırmanın, burada çalışan insnaları birbirine düşürmenin ne anlamı var? Burası siyasetin bu denli yapılabileceği bir yer değil. Ankara'da istediğiniz kadar yapabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Soylu şöyle konuştu:

Bizi birbirimize düşüren bir anlayış ortaya koymasını çok yanlış buluyorum. Sayın Valimiz de burada. Sayın Kılıçdaroğlu, mezarlıkta bayrağın kaldırıldığı yönünde bir iddiada bulundu.

Hepimizin sorumlulukları var. O mezarlık orada başından beri var. Eğer o mezarlıkta benim geldiğimden günden sonra arkadaşlar o bayrağı arkadaşlar açmamışsa, istediğin şeyi söyle. Ama sırf Kılıçdaroğlu geliyor diye, öyle bir şey olmaz... Bu bir bayrak merasimi değil.

Bizi niye böyle açıklama yapmak zorunda bırakıyorlar. Gelip hemen bu meseleyi karıştırmanın, burada çalışan insnaları birbirine düşürmenin ne anlamı var? Mezarlık yerini Valimiz bulmuş, mezarlığı da Denizli Belediyesi açmış. Her şey olabilir.

"Talimatı o verdi, bu verdi" diye söylemeye ne gerek var? Bunlar üzerinden bu tartışmayı yapmayı doğru bulmadığımızı söylüyoruz.

Kendisini gösterebilmek için başkasına karalama yapmamamız gereken bir dönemdeyiz. Burası siyasetin bu denli yapılabileceği bir yer değil. Ankara'da istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Allah milletimizden razı olsun.

Etiketler :