Yeniden Aday Gösterilen Lütfü Savaş'tan İlk Açıklama: Gökhan Zan ve Haluk Levent'e Gönderme

CHP'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlık adaylığı için Lütfü Savaş ile yola devam etme kararının ardından Savaş, Hatay'da vatandaşlara seslendi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen Gökhan Zan ve Haluk Levent'e göndermede bulunan Savaş, "Bu güven parayla, şöhretle olmuyor. Şarkı söyleyerek de olmuyor top oynayarak da olmuyor" dedi.

CHP, Hatay'da Lütfü Savaş ile devam etme karar aldı. Kararın kesinleşmesinin ardından Savaş, Hatay'da vatandaşlarla bir araya geldi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Savaş, "Hizmet için yola çıkanlar asla yorulmazlar" dedi.

6.png

GÖKHAN ZAN VE HALUK LEVENT'E GÖNDERME

Savaş’ın konuşmasında satır başları şöyle:

"Hepinizi sevgi, saygıyla selamlıyorum. Kutlu günümüze hepiniz hoş geldiniz. Sizi seviyorum ama sizin de beni sevdiğinizi çok iyi biliyorum. Allah hepinizden razı olsun.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü seviyoruz ve onun emanetine sahip çıkıyoruz. Çıktığımız yolda bize irade, güç, vizyon gerek. Ama en çok yürek gerek yürek.

Hizmet için yola çıkanlar asla yorulmazlar. Emaneti kime teslim edersiniz? Hastaneye doktora, askere giderken sizin için en önemli kim? Aileniz, anneniz, çocuklarınız... Güvendiğiniz birine teslim edersiniz. Bu güven parayla, şöhretle olmuyor. Şarkı söyleyerek de olmuyor top oynayarak da olmuyor.

BEN ADAY OLMASAM İKTİDAR YÜZDE 60-65’LERLE KAZANIRDI

'Tekrar geleceğiz' diyenler için aday oldum. Bu vatan bizim. Bu seçim CHP ile iktidar arasında geçecek bir seçim değil. Bu seçim Atatürk’ün emanetine sahip çıkanlarla Atatürk’ün emanetini pas geçenler arasında olacaktır. Ben aday olmasaydım iktidar yüzde 60’larla, yüzde 65’lerle seçimi kazanırdı. Atatürk’ün emanetini bizi yalnız bırakanlara teslim edemezdik. Biz sevdamızdan vazgeçmiyoruz. Her türlü kumpasa rağmen bana güvenip Hatay’ı bize emanet eden Sayın Genel Başkanımıza canı gönülden teşekkür ediyorum."

Etiketler :