'Senin Baban Niye Görevden Alındı Biliyor Musun?'

Ali Mahir Başarır ile Osman Gökçek arasında gerginlik yaşandı. Başarır, meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada Gökçek'e ''Senin baban niye görevden alındı biliyor musun? Yolsuzluk yaptığı için, FETÖ’cü olduğu için, bin türlü pisliğe bulaştığı için'' dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır ile AKP Ankara Milletvekili Osman Gökçek arasında gerginlik yaşandı. Başarır, meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada Gökçek'e yönelik sert ifadeler kullandı ve Osman Gökçek’in babası Melih Gökçek’in görevden alınmasına değindi. Başarır, "Senin baban niye görevden alındı biliyor musun? Yolsuzluk yaptığı için, FETÖ'cü olduğu için, bin türlü pisliğe bulaştığı için" dedi.

Başarır'ın konuşması sırasında AKP'li Osman Gökçek'in laf atması üzerine tartışma büyüdü. Başarır, Gökçek'e ve ailesine yönelik eleştirilerini sürdürerek, "Senin boğazından bir dilim helal ekmek geçti mi? Siz Ankara’daki bir parka yatırılan milyarların hesabını vermeyen bir ailesiniz. Babanda da sende de utanma yok" ifadelerini kullandı. Ayrıca, Gökçek'in medyadaki pozisyonuna ve geçmişte yaptığı açıklamalara da değinerek, “Mehmet Ali Birand’ın kemikleri sızlar, senin zekandaki bir adamın o kanalı bu hale getirmesi” şeklinde konuştu.

Başarır, AKP sıralarına hitap ederek, "Bu zavallı aileyi grubunuzdan, yanınızdan temizleyin; bunlar kirli insanlar" dedi ve parti üyelerini bu tür kişilerden arınmaya çağırdı .