Sandık Operasyonları Tam Gaz: Kars'ta Seçimden Bir Gün Önceye Tatbikat Planı!

Sandık Operasyonları Tam Gaz: Kars'ta Seçimden Bir Gün Önceye Tatbikat Planı!
CHP'li Gül Çiftçi, 31 Mart'ta yapılacak seçimlerden önce sandık operasyonlarına dair Kars’ta 3 bin 500 askeri personel taşındığını tespit ettiklerini ve kendilerine 'seçimden bir gün önce tatbikat yapılacağı' bilgisinin verildiğini aktardı. İtiraz ettiklerini ifade etti.

31 Mart'ta yapılacak seçimlerden önce sandık operasyonlarına dair iddialar gündeme gelmeye başladı. Mersin ve Iğdır'ın ardından bir iddia da Kars'tan geldi. Duvar'a konuşan CHP Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gül Çiftçi Kars'taki iddiayı şöyle açıkladı:

"Seçmen listeleri dün askıdan indi. İtirazlar yapılıyor. Seçmen taşıma, yığma seçmen tespit ettiğimiz bazı yerler oldu. Bu konuda çalışmalarımız, itirazlarımız sürüyor. Mesela Kars’ta 3 bin 500 askeri personel taşıması var. Bu durumu ilgili kurumlarla görüştük. Seçimden bir gün önce, 30 Mart’ta askeri bir tatbikat olacağını söylediler. Gerekli itirazlarımızı yaptık çünkü seçimin sonucunu etkileyebilecek bir rakam.

Seçim sonucunu etkileyecek büyüklükte olmamakla birlikte tespit ettiğimiz başka yerler de var. Mesela bir şehirde tek bir adreste 170 kişi tespit ettik. İtiraz ettik ve sonuç aldık. Seçim kurulları tüm itirazları 2 gün içerisinde karara bağlayacak. Seçim kurulu temsilcilerimiz aracılığıyla da takip edeceğiz."