Özgür Özel, Partisinin Grup Toplantısında Konuşuyor

Özgür Özel, Partisinin Grup Toplantısında Konuşuyor
CHP Genel Başkanı Özgür Özel grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuşuyor. Özel, İYİ Parti'den istifa eden Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'na rozetini taktı.

Özel partiye yeni katılan milletvekillerini açıkladı ve rozet taktı. İYİ Parti'den istifa eden Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu CHP'ye katıldı.

Özel, şu ifadeleri kullandı:

"Ayşe Hanım çağrımıza uydu ve baba evine geldi. Bugün buradan yerel seçimde sadece CHP'nin değil Türkiye ittifakının kampanyasını yürüttüğümüz için başlatmamıştık şimdi buradan tüm gençleri tüm kadınları Türkiye'de hangi siyasi görüşte olursa olsun artık umudun değişimde olduğunu, artık hep birlikte baba ocağına gelmenin, niye baba ocağının Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu parti olduğu için baba ocağı, çünkü başın sıkışınca dönebilirsin bilirsin ki çayı demlidir çorbası kaynamaktadır bacası tütmektedir, ben o bacağı tüttüren başta 81 ildeki il başkanıma, ilçe başkanlarıma kadın kollarından ilçe başkanlarına gençlik kollarına kadar yeni bir üye kampanyasını başlatıyoruz, hep birlikte baba ocağının kapılarını ardına kadar açıyoruz. CHP’ye üye olmayan ama ilgi duyan gençlere buradan sesleniyorum, gelin kaydolun siyaset yapın size çok ihtiyacımız var."

''GENÇLERE İHTİYACIMIZ VAR''

Özel konuşmasının devamında partisinin "genç üye" çağrısında bulundu. İnegöl'den gelen Muhammet ve Mustafa isimli ikiz gençleri kürsüye davet ederek, gençlerinde partiye katılması için çağrı yaptı.

Özel'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 'Size çok ihtiyacımız var gelin, partimize kaydolun' dedi.

Muhammet ve Mustafa isimli gençler kürsüde partiye üye yapılarak imzaları alındı.

ozgur-ozel-partisinin-grup-toplantisinda-konusuyor.webp

"GENÇ ÜYE" ÇAĞRISI

Özel, 'İlçesine, iline, en çok üye getiren gençlik kollarına çok özel ödüller vereceğiz' diyerek gençlerin partiye üye olmasına dikkat çekti.

'ADALET SAĞLAYACAĞIZ'

"3 alanda adalet sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz" diyen Özel, bunları hukukun üstünlüğü, sosyal adalet ve ekonomik adalet olarak tanımladı. Özel, "Sonuna kadar çalışacağız, mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün yaklaştığını anımsatan Özel, "Taksim 1 Mayıs'a açıldığında övünenler şimdi yasaklıyorlar. Polise kanunsuz, Anayasa'y aykırı emirler veriyorlar" diye konuştu. Özel, "Yargı, 'Taksim 1 Mayıs'ta açık olsun' derken hala kapalı tutmak bir kompleksten, kaygıdan başka bir şey değil" dedi.

Karar alıcılara seslenen Özel, Meydanı açın, özgüvenli olduğunuzu gösterin. Emekçilerin elini havada bırakmayın" şeklinde konuştu.

Özel'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Biz bu ülkeye adalet gelene kadar, bu ülkede herkes kendini eşit yurttaşlar olarak hissedene kadar, önce açlığı sonra da yoksulluğu bitirene kadar sonuna kadar mücadele edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti bir anayasa devletidir. Sahip çıktığımız maddeler arasında elbette eleştireceğimiz maddeler olabilir. Herkes bu anayasaya bağlı olacak. İşine gelen kısımları alıp işine gelmeyen kısımları alırsanız o zaman beka sorunu olur. Bu ülkedeki en sade yurttaştan Cumhurbaşkanına kadar herkesin anayasaya uyması gerekir.

1 Mayıs Taksim'de kutlanması gereken hak olan işçi bayramıdır. 1 Mayıs'ta işçiler Taksim'e çıkmak istiyorlar. Şimdi yasaklıyorlar izin vermiyorlar. Kendisi de bir emekçi olan polise kanunsuz emirler veriyorlar. DİSK Anayasa Mahkemesi'ne gitti kazandı ama hala açmıyorlar. Siz Taksim Meydanı'nı egemenliğiniz bayrağı olarak görürseniz siz aslında muktedir değilsiniz demektir. İşçiler orada hakkını arıyorsa sonra da evine dönüyorsa siz muktedirsiniz demektir. Taksim'i 1 Mayıs'a açın. İçeriye bir tek 1 Mayıs dışı pankart sokmayıp kutlanmasına izin vermek bugünkü iktidarın kendi için yapabileceği en doğru iştir. Yasaklarsanız belki bir gün başka bir 1 Mayıs'a bırakırsınız. Ama o zaman siz iktidarda olmazsınız. Taksim'i 1 Mayıs'a açın 31 Mart'ın mesajını aldığınızı gösterin."

"ÇETİN DOĞAN'I HAPİSHANEDE TUTMAK YAKIŞMAZ"

Maalesef bir diğer tatsız husus, 83 yaşındaki Çetin Doğan'ı Silivri Cezaevine naklettiler. Bu zor günlerinde kendisini hapishanede tutmak yakışmaz. Bu da muktedirlik değil, bu güçsüzlüktür. 80-90 yaşındaki hastalarla uğraşarak devlet otoritesi tesis edilmez. Yaşlı hastaları cezaevinde tutmak özgüvensizliktir."

Ayrıntılar geliyor...

Kaynak:halktv.com.tr