Özgür Özel Halk TV'ye Konuştu... Özel, Kılıçdaroğlu İle Ne Görüştü?

Genel Başkanlıkta adı geçen CHP Grup Başkanı Özgür Özel, dün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. Ziyaretin ardından Özel'i aradığını dile getiren gazeteci İsmail Küçükkaya, Halk TV'de görüşmenin detaylarını anlattı. Peki Özgür Özel adaylığını açıklayacak mı? Kılıçdaroğlu sitem etti mi?

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na kritik bir ziyarette bulundu. Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından Özgür Özel'i aradığını dile getiren İsmail Küçükkaya, Halk TV'de yayımlanan Yeni Bir Sabah programında görüşmenin detaylarını anlattı.

chp-grup-baskani-ozgur-ozel-2088706.jpg

ADAYLIĞINI MI AÇIKLAYACAK?

CHP'li Özgür Özel, Küçükkaya'ya şöyle konuştu:

"Kılıçdaroğlu'ndan sitem almadım uzun uzun sohbet ettik. CHP Genel Merkezinde tutum belgesini açıklayacağım. Ben CHP'nin evladıyım, CHP benim yuvamdır. Geçtiğimiz hafta sizinle yaptığımız açıklamada resmen olmasa da fiilen adaylığımı açıklamış oldum."

ozgur-ozel2.png​​​​​​​

ÖZGÜR ÖZEL NE DEMİŞTİ?

Geçen hafta İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Yeni Bir Sabah'a katılan Özgür Özel, şöyle demişti:
"Bir kahramana, sosyal demokrat bir partinin kurtarıcıya, Recep Tayyip Erdoğan’dan daha çok bağırabilene, daha çok hakaret edebilen birine, onun tarzında mücadele edecek birine ihtiyacı yok. CHP’nin esas gücü kadrolarının dinamizmi olan bir liderlik anlayışına ihtiyacı var. CHP’nin iyi yönetilen bir parti olmaya ihtiyacı var. Eğer bir dönem üstlenirsem, CHP’yi en iyi yönetilen kurum yapmayı düşünüyorum."

GÖZLER CUMA GÜNÜNDE

Öte yandan Özel'in cuma günü Genel Merkez'de yapacağı basın toplantısı ile Genel Başkan adaylığını açıklayacağı ileri sürüldü. Özel, dün Twitter'da yaptığı paylaşımda "İçinde bulunduğumuz kurultay sürecine dair 15 Eylül Cuma günü Genel Merkezimizde bir basın toplantısı yapacağım" ifadelerini kullandı.

Kaynak:halktv.com.tr