Akşener'in 'En Son Ayrılacak Arkadaşım' Dediği İsim CHP'ye Geçti

CHP Lideri Özgür Özel partisinin grup toplantısında İYİ Parti’den istifa eden İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu’na rozet taktı. Konuşmasında Taksim'in 1 Mayıs'a açılması çağrısında bulunan Özgür Özel, "İklim değişir" diye konuştu. Özel Çetin Doğan için de çağrıda bulundu.

CHP lideri Özgür Özel, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu.

CHP lideri Özgür Özel, yerel seçimlerden birinci parti çıktıktan sonra partisinin Meclis’te kapalı olarak yaptığı grup toplantısında CHP’ye yeni milletvekillerinin katılabileceğinin sinyalini vermişti.

CHP'ye geçen vekil Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nu rozetini CHP lideri Özgür Özel taktı.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Toplantısı, TBMM'de gerçekleşti ve toplantı öncesinde İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'ne katıldı. Yanıkömeroğlu'nun rozetini CHP Genel Başkanı Özgür Özel taktı.

Yanıkömeroğlu, daha önce İYİ Parti'den istifa etmişti. İstifasının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Benim gözümde en son ayrılacak arkadaşım diyebilirdim. Çok şaşırdım, hiç beklemediğim bir davranış biçimiydi, hayırlısı olsun" ifadelerini kullanmıştı.

Özel, İstanbul 3. milletvekili Aslı Sibel Yanıkömeroğlu'na, "İstanbul 3. Bölgede zaten bir milletvekilinin 3. Bölgede çok eksikliğini hissediyorduk, depreme karşı verilecek çalışmalarda meclisteki yapıcı muhalefetimizde kendisine çok yük düşecek. Kendisini grubumuza hoş geldin diyorum" diyerek rozet taktı.

zgur-ozel.jpg

Özel'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Ayşe Hanım çağrımıza uydu ve baba evine geldi. Bugün buradan yerel seçimde sadece CHP'nin değil Türkiye ittifakının kampanyasını yürüttüğümüz için başlatmamıştık. Şimdi buradan tüm gençleri tüm kadınları Türkiye'de hangi siyasi görüşte olursa olsun artık umudun değişimde olduğunu, artık hep birlikte baba ocağına gelmenin, niye baba ocağının Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu parti olduğu için baba ocağı, çünkü başın sıkışınca dönebilirsin bilirsin ki çayı demlidir çorbası kaynamaktadır bacası tütmektedir, ben o bacağı tüttüren başta 81 ildeki il başkanıma, ilçe başkanlarıma kadın kollarından ilçe başkanlarına gençlik kollarına kadar yeni bir üye kampanyasını başlatıyoruz, hep birlikte baba ocağının kapılarını ardına kadar açıyoruz. CHP’ye üye olmayan ama ilgi duyan gençlere buradan sesleniyorum, gelin kaydolun siyaset yapın size çok ihtiyacımız var."

BAYRAKTAR'I ANDI

Özgür Özel geçen hafta hayatını kaybeden TBMM Grup Müdürü Mehmet Levent Bayraktar'ı da kürsüde andı.

Hastanede tedavi gören Bayraktar'ın zaman zaman entübe edildiğini anlatan Özgür Özel "31 Mart günü uyanık kalmayı istemiş" dedi.

Özgür Özel seçim başarısını Bayraktar'a ithaf etti "Ruhu şad olsun" diye konuştu.

''GENÇLERE İHTİYACIMIZ VAR''

Özel konuşmasının devamında partisinin "genç üye" çağrısında bulundu. İnegöl'den gelen Muhammet ve Mustafa isimli ikiz gençleri kürsüye davet ederek, gençlerinde partiye katılması için çağrı yaptı.

Özel'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 'Size çok ihtiyacımız var gelin, partimize kaydolun' dedi.

Muhammet ve Mustafa isimli gençler kürsüde partiye üye yapılarak imzaları alındı.

ozgur-ozel-partisinin-grup-toplantisinda-konusuyor-001.webp

1 MAYIS ÇAĞRISI

Özgür Özel'in konuşmasından satır başları şöyle:

* Taksim'in 1 Mayıs'a açılmasını çağrısında bulunan Özgür Özel, "Yeni İklime hizmet edecektir" dedi.

ÇETİN DOĞAN VURGUSU

* 82 yaşındaki Orgeneral Çetin Doğan'ın tedavi gördüğü hastaneden Silivri'ye gönderildiğini de hatırlatan Özgür Özel, "28 Şubat sürecinden hesap soruyoruz diye, kin ve nefretle hapishanede tutmak yakışmaz. Bu güç değil, güçsüzlük, acziyet" diye konuştu.

Özel, tüm siyasi partileri hasta tutuklular konusunda duyarlılığa ve işbirliğine çağırdı.

"100 BİN ÖĞRETMEN ATAMASININ YAPILMASI GEREKİYOR"

1 milyondan fazla atanamayan öğretmen var. 2002'de 68 bin öğretmen varsa bugün Erdoğan'ın atamadığı 1 milyon öğretmen vardır. Sayın Erdoğan bir miktar atama yapacağız dedi. Bu rakam 23 bin 900'dür. Maalesef gençleri çok üzdü. 100 bin öğretmen atamasının yapılması gerekiyor."

'HATAY'A SAHİP ÇIKACAĞIZ'

Hatay’ı asla yalnız bırakmayacağız, belediyeyi ve iktidarı nasıl takip edeceğimizi nasıl yapıcı sert bir muhalefet yapacağımızı nasıl ki Hatay’da bundan sonra da gelecek seçimi de öyle küçük farkla değil, Hatay’ı da yüzde 60 farkla almaya buradan ant içiyorum, söz veriyorum."

Kul hakkı yemeyin, kul hakkı yedirmem Hatay'ın da hakkını yedirmem.

KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI HALA TUTUKLU

Antalya Kepez'deki teleferik kazasında maalesef bir vatandaşımız hayatını kaybetti. Başkanımız (Mesut Kocagöz) kendisinden sonra 3 kez denetlenmiş kazadan sorumlu. Şimdi yeni bir video çıktı. Görevli sistemi açmaması gerekirken manuel çalıştırıyor ve kaza oluyor. Sistemi manuel kapatıyor. Yeni bir itiraz yapacağız."

'Artık vicdan insaf ve edep diyorum'.

'ÇORLU TREN KATLİAMI' DAVASI

Yarın 25 Nisan... Çorlu Tren Katliamı davası yarın. Yarın annelerin haykırışlarına eşlik etmek için yürüyeceğim. Çorlu annelerini yalnız bırakmayın."

Etiketler :