İsmail Saymaz'dan Çok Konuşulacak Turgut Altınok ve Murat Kurum Yorumu

İstanbul seçimlerini kaybettiği halde bakanlığa getirilen Murat Kurum hakkında konuşan İsmail Saymaz çok konuşulacak bir yorumda bulundu.

Halk TV'de Gözde Şeker'in sunduğu Yeni Bir Sabah programına katılan gazeteci İsmail Saymaz, Murat Kurum'un bakanlığa getirilmesini ironik bir dille eleştirdi.

Gazeteci İsmail Saymaz, yerel seçimlerde büyük hezimet yaşayan AKP İBB başkan adayı Murat Kurum'un Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına getirilmesini eleştirdi.

Saymaz, ABB başkan adayı Turgut Altınok'un gayrimenkullerine gönderme yaparak "İstanbul adayını ödüllendirdiniz, Ankara'da Turgut Altınok'un ne günahı var? Hiç değilse ben onu TOKİ'nin başına koyardım, çünkü kendisinin emlak sayısı, TOKİ kadar var" yorumunda bulundu.

Altınok yerel seçimlerden önce mal varlığını açıklamıştı.

25 TARLA, 22 ARSA, 23 KONUT

Altınok'un 60 ayrı gayrimenkulünün olduğu ortaya çıkmıştı. Altınok 22 arsa, 13 tane ev, 25 tane tarlalık mal varlığının büyük bölümünün babadan miras olduğunu söylemişti:

* 22 arsa (kendi üzerine), 11 konut (kendi üzerine), 1 benzin istasyonu (kendi üzerine), 2 bina (kendi üzerine) 25 tarla (kendi üzerine)….Aile şirketi hissedarlığı: 12 konut (şirketteki payına düşen) 5 dükkan (şirketteki payına düşen).