Özgür Özel Emekli Maaşı İçin Masaya Şu Rakamı Koymuş

Özgür Özel  Emekli Maaşı İçin Masaya Şu Rakamı Koymuş
Emekli maaşlarının artırılması yönündeki çağrısını yineleyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Cumhurbaşkanı'mızla da konuşurken söyledim, Devlet Bey'e de söyledim" diyerek konuştukları rakamı da açıkladı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, emekli maaşlarının artırılması için çağrıda bulunarak, "Cumhurbaşkanı'mızla da konuşurken söyledim, Devlet Bey'e de söyledim. Görüştüğüm bütün siyasilere söylüyorum. Bu işin siyaseti yok kardeşim. El ele vereceğiz, emeklinin maaşını önce asgari ücrete çıkaracağız." dedi.

Özel, Kütahya İl Başkanlığı önünde toplanan vatandaşlara hitap ederken, CHP'nin il başkanlıklarının "baba ocağı" olduğunu vurgulayarak, partisinin Türkiye ittifakı kapsamında geniş bir kesime kapılarının açık olduğunu belirtti. Özel, "Sadece sosyal demokratlara değil, muhafazakar demokratlara, milliyetçi demokratlara, liberal demokratlara, Kürt'üyle, Laz'ıyla, Çerkes'iyle hangi etnisiteden olursa olsun Türkiye'nin bütün demokratlarına, Alevi'sine, Sünni'sine herkese bu babaevinin kapısı açıktır." şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı, partisinin önümüzdeki seçimlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün partisini iktidar yapacağını ifade ederek, "O güne kadar arı gibi çalışacağız. Hep birlikte olacağız. Milletvekilimiz, il başkanımız, belediye başkanımız, kadın kolları, gençlik kolları, omuz omuza kol kola çalışacak. Ayrımız yok, gayrımız yok. Hep birlikte bu partinin başarısı için bu ülkenin selameti için çalışacağız." dedi.

Öğretmenlerin atama taleplerine vurgu yaparak, 18 Mayıs'ta İstanbul'da gerçekleşecek etkinliğe çağrıda bulunan Özel, "Anayasal hakları geri alacağız. Sokaklardan korkmayacağız. Taksim'i geri alacağız. İstiklal Caddesi'ni geri alacağız. Kızılay'ı geri alacağız. Gösteri hakkını, protesto hakkını, toplanma hakkını geri alacağız." açıklamasında bulundu.

Son olarak, emeklilerin haklarını savunacaklarını ve 26 Mayıs'ta Ankara'da gerçekleştirilecek Büyük Emekli Mitingi'ne davet ettiğini söyleyen Özel, "Kim hak arıyorsa yanında olacağız. Gün gelecek emeklilerle, gün gelecek öğretmenlerle, gün gelecek çiftçilerle, gün gelecek esnafla, gün gelecek vergide adalet mitinginde meydanlarda hep beraber olacağız." ifadelerini kullandı.