Fidan'dan G.Saray ve F.Bahçe Başkanlarına Atatürkçülük Sorusu

Fidan'dan G.Saray ve F.Bahçe Başkanlarına Atatürkçülük Sorusu
Süper Kupa krizi sırasında, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'u arayarak dikkat çeken bir diyalog yaşandı.

Süper Kupa krizi sırasında yaşanan bir telefon görüşmesi, krizin boyutlarını ve Türk futbolunun ülke dışındaki ilişkilere olan etkilerini gözler önüne seriyor.

Hakan Fidan'ın Telefon Görüşmesi:

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'nin aktardığına göre, Süper Kupa krizi sırasında Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'u arayarak dikkat çeken bir diyalog yaşadı.

Fidan'ın, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yetişmiş birisi olarak siz benden daha mı Atatürkçüsünüz?" şeklinde bir soru sorduğu belirtiliyor.

Süper Kupa krizinin Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkilere zarar verme potansiyeli taşıdığını öne süren Selvi, Dışişleri Bakanı'nın sorduğu bu soruyu "Dört dörtlük bir soru" olarak değerlendirdi. Bu telefon görüşmesi, krizin boyutlarını ve Türk futbolunda yaşanan olayların ülke dışındaki ilişkilere olan etkilerini bir kez daha gündeme getirdi.