Fatih Altaylı'dan Haluk Levent Yorumu! Gazaba Uğramaktan Korktu

Fatih Altaylı'dan Haluk Levent Yorumu! Gazaba Uğramaktan Korktu
Haluk Levent, CHP'den gelen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı teklifini reddetmişti. Gazeteci Fatih Altaylı, Haluk Levent'in adaylığı neden reddettiğiyle ilgili bir iddia ortaya attı.

31 Mart yerel seçimleri için CHP'nin adaylık teklifi yaptığı Haluk Levent'le ilgili yorum yapan Fatih Altaylı, ilginç bir tespitte bulundu.

CHP'de Hatay adayı Lütfü Savaş'la ilgili gündem sürüyor. CHP yönetimi deprem zamanında yaptığı yardımlarla öne çıkan sanatçı Haluk Levent'e teklif götürdü. Gazeteci Fatih Altaylı, Haluk Levent'in Hatay teklifini iktidarın gazabına uğrama korkusuyla reddettiğini öne sürdü.

fatih-altayli2.jpg

Haluk Levent, teklifi reddetme nedeniyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yardım kuruluşu AHBAP'ın başkanı olması nedeniyle teklifi reddettiğini ve siyasi bir kimliğe bürünmek istemediğini söyledi.

haluk-levent3.jpg

"İKTİDAR PARTİSİNİN GAZABINA UĞRADI"

Altaylı yayında Levent'le ilgili şunları söyledi:

"Deprem sırasında iktidar partisi Haluk Levent'i baya bir korkuttu. Üstüne geldiler, 'yolsuzluk' dediler, 'şu' dediler 'bu' dediler. Haluk Levent'in daha genç olduğu yıllardaki mali meselelerini gündeme getirdiler. Bunlar bilinmeyen şeyler değildi. Haluk Levent'in o zamanlar bir kumar tutkusu olduğu zaten biliniyordu. Kendisi de bunun bedelini defalarca ödemiş birisi ama geçmişte bunları yapmış olması bugün yaptıklarını asla ve asla boşa çıkarmaz. Haluk Levent 'te 'Gelin denetleyin' beni dedi ama Haluk o günden beri biraz çekingen duruyor. Şimdi CHP, Haluk Levent'e Hatay için belediye başkanlığı teklifiyle gidince, iddia o ki düşünmeden reddetmiş. Haklıdır da reddetmekte çünkü reddetmezse iktidar partisinin gazabına uğrardı."

Etiketler :