Erdoğan'ın En Yakınıydı: "Dost Acı Söyler" Diyerek Verdi Veriştirdi!

Erdoğan'ın En Yakınıydı: "Dost Acı Söyler" Diyerek Verdi Veriştirdi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın basın danışmanlığı ve AKP Genel Başkan Danışmanlığı gibi görevlerde bulunan Hüseyin Besli, köşesinde "Dost acı söyler" sözleriyle AKP'yi eleştirdi. Besli, yazısında "AK Parti önce 'bi durup bakmalı', düşünmeli" ifadelerine yer verdi.

Erdoğan'ın basın danışmanlığı ve AKP Genel Başkan Danışmanlığı gibi görevlerde bulunan Hüseyin Besli, Akşam gazetesindeki köşe yazısında partisine önemli uyarılar yaptı.

“Dost acı söyler” sözleriyle yazısına başlayan Besli, "AK Parti önce bi durup bakmalı" sözleriyle devam etti. Besli'nin yazısında dikkat çeken ifadeler şöyle:

"Giriş notu: Dost acı söyler... Fehvasınca: Her ne sebeple olursa olsun, seçim kaybetmiş belediye başkanlarının, kamu kurum ve kuruluşlarına mütevelli heyet üyesi/yönetim kurulu üyesi olarak seçilmeleri/atanmaları Ak Parti'nin yapacağı (yapması gereken) yeniliklerin ruhunu zedeleyecektir. Nokta.)

(…)

Dünyadaki genel teamüle uygun olarak Ak Parti de 20 yıllık iktidar süresince çok koştu, çok çalıştı, çok değişti, yani hızlı bir akışa girdi.

Şimdi soru şu: Acaba, Ak Parti terkisine bindiği hız nedeniyle, dur-durak bilmeyen ilerlemesi yüzünden yeterince ve layıkıyla düşünemez ve anlayamaz mı oldu?

Öyle veya böyle; her ihtimali de göze alarak Ak Parti önce 'bi durup bakmalı', düşünmeli;

Eminim ondan sonra yeniden her şeyi, her olayı, her olguyu gerektiği şekilde anlayacak ve bir yol tutturacaktır.

Aslında bunu yapmaya mecburdur;

Tarih de, sosyoloji de, sorumluluk da, mükellefiyet de, imtihan da bunu dayatmakta...

Ne demişti Erdoğan: Milletimizin her saniyesi bize emanettir."