Ankara'da Neler Oluyor? Erdoğan'dan O Soruya Yanıt Yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan'a Ankara emniyetinde yaşanan deprem ve kumpas iddiaları soruldu. Erdoğan o soruyu yanıtlamadı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 31 Mart seçimlerinin ardından halkın mesajı almayan partililere yönelik 'tasfiye' mesajı verdi.

Erdoğan "Yorulan, motivasyonunu yitiren arkadaşlarımızı kardeşlik hukukumuzu koruyarak dinlenmeye alacağız; yeni, heyecanlı, dinamik arkadaşlarımızla kadromuzu güçlendireceğiz" dedi.

"KANUN DIŞINA ÇIKANA HESAP SORULUR"

Ankara emniyetinde yaşanan kumpas iddialarıyla ilgili üstü kapalı konuşan Erdoğan, "Son dönemde gündeme gelen her hadiseyi en ince ayrıntısına kadar takip ediyoruz. Marazı olan kim varsa hukuk zemininde hesabını muhakkak soruyoruz. Bürokratik vesayetin tekrar nüksetmesine asla fırsat vermeyiz. Kanun dışına çıkana hukuk önünde hesap sorulur" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN O SORUYU YANITSIZ BIRAKTI

Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan'a Erdoğan'a Ayhan Bora Kaplan soruşması ve Emniyet'te yaşananlar soruldu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sabah saatlerinde şu paylaşımı yapmıştı: "Kimler, terör örgütleri ve onların uzantılarıyla, organize suç örgütleriyle bir olup, FETÖ taktikleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize, sosyal medya destekli “oyun kurmaya” çalışıyorsa; onların oyunlarını da kurdukları tuzakları da yerle bir edeceğiz."

Erdoğan'a "İçişleri Bakanı size de bir operasyon yapıldığını söyleyerek bir sosyal medya mesajı paylaştı..." sözleri üzerine yürüyüşünü sürdüren Erdoğan soruyu yanıtsız bıraktı.

erdogan.jpg

Erdoğan'ın grup toplantısı konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Dün Genişletilmiş İl Başkanları toplantımızı coşku ve heyecanla icra ettik. Bu ilk il başkanları toplantısında son 5 ayın muhasebesini yaptık, illerimizin röntgenini çektik. Teşkilatımızın kararlılığı, dinamizmi karşısında hakikaten büyük bir gurur duydum.

Yolumuza pekleşe pekleşe devam ediyoruz. AK Parti'nin ayırıcı vasfı istişareye önem vermesidir. Daima ortak akılla hareket ettik. Bunu sürdüreceğiz. Seçimler dolayısıyla istişare kamplarımızı yapamamıştık. Önümüzdeki haftalarda gerçekleştiriyoruz. Milletvekillerimizle 7-8 Haziran'da, belediye başkanlarımızla 1-2 Temmuz'da bir araya geleceğiz. Bu toplantıların şimdiden partimiz ve davamız için hayırlı olmasını diliyorum. Kongrelerimizle ilgili takvimimizi yakında ilan edeceğiz.

Her kongre sürecini arkadaşlarımız arasında bir bayrak yarışı olarak görüyoruz. Yorulan, motivasyonunu yitiren arkadaşlarımızı kardeşlik hukukumuzu koruyarak dinlenmeye alacağız; yeni, heyecanlı, dinamik arkadaşlarımızla kadromuzu güçlendireceğiz.

YENİ ANAYASA VURGUSU

Yeni ve sivil anayasa girişiminde Meclis başkanımızın çalışmalarına destek vermeliyiz. Sivil anayasa iradesinin günlük siyasetin geçici tartışmalarına kurban edilmemesi tarftarıyız. Bir an önce somut adımlar atılmasını bekliyoruz.

Kadrolarımızda milletin mesajını yanlış okuyanlar varsa onlarla hiç tereddüt etmeden yollarımızı ayırırız.
Kadrolarımızda milletin mesajını yanlış okuyanlar varsa onlarla hiç tereddüt etmeden yolları ayırırız. AK Parti'nin çalışma usulü bellidir. Yarın seçim olacakmış gibi hazırlıklıyız, çok çalışıyoruz.

"BÜROKRATİK VESAYETE İZİN VERMEYİZ"

Son dönemde gündeme gelen her hadiseyi en ince ayrıntısına kadar takip ediyoruz. Marazı olan kim varsa hukuk zemininde hesabını muhakkak soruyoruz. Bürokratik vesayetin tekrar nüksetmesine asla fırsat vermeyiz. Kanun dışına çıkana hukuk önünde hesap sorulur.
Son 22 yılda AK Parti ile ilgili hükümetlerimizle ilgili de kötümser senaryolar yazanlar oldu. Süre biçenler oldu. Bu davaya ihanet edenler, korkanlar, hırslarına yenilenler oldu. Onlar artık yoklar, esamileri okunmuyor.
Ülke ve millete karşı vazifesini yapmamanın hiçbir bahanesi olmaz.

CHP LİDERİ ÖZGÜR ÖZEL İLE GÖRÜŞME

Sayın Özgür Özel’i AK Parti Genel Merkezi’nde kabul ettik. Kendisiyle verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Türkiye’de siyasetin bir yumuşamaya ihtiyacı var ve biz bu konuda üzerimize düşeni yapıyoruz. Biz hiçbir zaman kutuplaşmanın tarafı olmadık. Hiçbir ayrım yapmadan 85 milyonun tamamını kucakladık. Milletimizin her bir ferdini ortak paydada bulaştırmak için mücadele verdik.
Biz kutuplaşmanın tarafı olmadık olmayacağız. Türkiye'yi beraber gördük hiçbir ayrım yapmadan bir bütün olarak 85 milyonun tamamını kucakladık.

"OYUNU KİMİN YAZDIĞINI BİLİYORUZ"

FETÖ'ye niyet borcunu ödemeye çalışanlar görüyoruz ki asla boş durmuyor. Kuklayı da kuklacıyı da oyunu kimin yazdığını da biliyoruz. Ne kadar çirkinleşirlerse çirkinleşsinler biz o tuzağa düşmeyeceğiz. Bize yakışan hoşgörüdür. Başkaları ne yaparsa yapsın biz kucaklayıcı olacağız. Bu noktada şu hususun da altınız çizmek isterim. Partimizin kapıları, ilkeleri bizim ilkelerimizle örtüşenlere açıktır. Siyasette 'kin' kavramını asla kabul etmeyiz. İhanete varmayan her dostluk bizim için bakidir. Yeter ki samimiyet olsun, ülke ve millete hizmet derdi olsun. Diğer her şey bir yoluyla hal yoluna koyulur.

Partimizin kapıları, ilkeleri bizim ilkelerimizle örtüşen herkese açıktır. Yumuşama iklimini kara kışa çevirmeye çalışanları biliyoruz ve görüyoruz. Daha önce de bu tarz teşebbüslerle karşılaştık, hepsinden güçlenerek çıktık. Fitne ve nifak odaklarına kesinlikle göz açtırmayacağız. Cumhur İttifakı daha da güçlenerek yoluna devam edecek.

Cumhur İttifakı daha da güçlenerek saflarını sıklaştırarak yoluna devam ediyor."