Erdoğan 'Normalleşme' Adı Altında CHP'yi Bölmek, İmamoğlu'nu Geri Plana İtmek Mi İstiyor?

Gazeteci Hilal Köylü, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçakta verdiği röportajla CHP'yi bölme ve İmamoğlu'nu geri plana itme stratejisini doğruladığını ifade etti.

Halk TV'de Gülşah Ekinci'nin sunduğu Gündem Özel programına konuk olan gazeteci Hilal Köylü, siyasette normalleşme tartışmasına yönelik açıklamalarda bulundu.

Gazeteci Hilal Köylü, İspanya-İtalya ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevaplayarak yeni polemiklere sebep olan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "CHP'nin başındaki arkadaş" diyerek CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e yönelik açıklamalarını değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 31 Mart'taki seçim sonuçlarıyla beraber halkın Cumhur İttifakı'ndan koptuğu için bu kutuplaşma siyasetine son vermeye karar verdiğini aktaran Köylü, bunu yaparken de yeni anayasa hazırlığı için zemin yarattığını bu nedenlerle CHP ile görüştüğünü vurguladı.

"ERDOĞAN İMAMOĞLU'NU CHP'DEN KOPARMAK İSTİYOR"

Erdoğan'ın, en doğal rakibi olan İmamoğlu'na yönelik konuşulan kulisleri doğruladığını aktaran Köylü, şu cümleleri kaydetti:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya dönüşü yaptığı açıklamayla normalleşme sürecinde samimi olmadığını itiraf etmiş oldu. 'Biz kibarlık yaptık' diyor neyin kibarlığı? 'Demek ki anlamadılar' diyor, İstanbul'da birileriyle görüştü onun onayını aldı demek ki diyor. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in İstanbul'da Ekrem İmamoğlu ile bir açıklama yapmasını doğal karşılamıyor. Bundan daha doğal ne olabilir? İmamoğlu'yla beraber İstanbul'da konuşmasının anormal karşılanması demek aslında başından beri Ankara kulislerinde, siyasette söylenen 'Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgür Özel'i İmamoğlu'ndan ayrı tutmaya çalışıyor', 'Özgür Özel'i parlatıp İmamoğlu'nu geri plana itmek istiyor', 'İmamoğlu'nu CHP'den koparmak istiyor', 'Özgür Özel'le İmamoğlu'nun arasını açmak istiyor' gibi şüpheli yaklaşımları tamamen doğrulaması demek. Bugün Erdoğan bunu doğruladı. Erdoğan'ın normalleşmeden kastı 'ben CHP'yi nasıl bölebilirim', dahası 'en doğal rakibim olan İmamoğlu'nu Özgür Özel üzerinden nasıl ekarte edebilirim' anlayışını açıkça göstermiş oldu.

Kaynak:halktv.com.tr