Erdoğan Hatay Gafını Düzeltmeye Çalıştı

Kahramanmaraş'ta Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tepki çeken sözleri Hatay sözleriyle ilgili konuştu. Erdoğan, "Birileri çıkmış, Hatay'daki aday tanıtım toplantısında söylediğimiz 'Hükümetle yerel yönetimlerin işbirliğinin önemine işaret ettiğimiz' ifadelerin üzerinde tepiniyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay Aday Tanıtım Toplantısı'nda “Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı” diye konuşmuştu. Erdoğan'ın bu sözleri büyük tepki çekmişti.

Kahramanmaraş'ta Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni'nde açıklamalarda bulunan Erdoğan, tepki çeken sözlerini düzeltmeye çalıştı.

aa-20240206-33630638-33630636-kahramanmaras-deprem-konutlari-kura-ve-anahtar-teslim-toreni.jpg

Erdoğan, "Şimdi birileri çıkmış, Hatay'daki aday tanıtım toplantısında söylediğimiz 'Hükümetle yerel yönetimlerin işbirliğinin önemine işaret ettiğimiz' ifadelerin üzerinde tepiniyor. Halbuki yıllardır sürekli şu hakikati kamuoyunun dikkatine getiriyoruz. Hükümet olarak biz, hangi partiden olduğuna bakmaksızın tüm belediyelere bütçeden alması gerekenleri eksiksiz gönderdik, gönderiyoruz. Hatta plana ve projeye dayalı, hakikaten yapacaklarını gördüğümüz yatırımlar için borçlanma izinlerini de veriyoruz" dedi.

"31 MART ÇOK ÖNEMLİ"

Erdoğan, 31 Mart Yerel Seçimleri için ise şu sözlerle oy istedi:

"21 yıl boyunca olduğu geçtiğimiz yılın mayıs ayındaki seçimlerinde sizlere vaadimiz buydu. Şimdi belediye başkanlığı seçiminde şehirlere vaadimiz aynıdır. Biz eser vermeye hizmet etmeye talibiz. Sizler de bize destek vermeye hazır mısınız? 31 Mart çok önemli."

Etiketler :