Erdoğan’dan Özel’e bayram ve Babalar Günü telefonu

Erdoğan’dan Özel’e bayram ve Babalar Günü telefonu
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i telefonla aradı. Bayram vesilesiyle gerçekleşen görüşmede Erdoğan ve Özel, birbirlerinin Babalar Günü'nü de kutladı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile telefonda görüştü.

Edinilen bilgiye göre, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptıkları telefon görüşmesinde bayramlaşan Erdoğan ve Özel, birbirlerinin Babalar Günü'nü de kutladı.

İKİLİ ARASINDA GERİLİM TIRMANIYOR

AKP'Lİ Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta başında, 18 yıl sonra ilk kez CHP Genel Merkezi'ni ziyaret etti. Türkiye siyasetinde gündeme gelen "normalleşme sürecinin" devam edip etmeyeceği merakla beklenirken görüşmenin ardından karşılıklı açıklamalar gelmeye devam ediyor.

"HAZMEDEMEDİLER"

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, Özel'in yeni anayasa konusundaki eleştirel ifadelerinin kendilerini üzdüğünü belirterek "Bizim iade-i ziyaretimizi demek ki hazmedemediler" dedi.

Özel de, Erdoğan'a, "Bu sözleri üzerimize hiç almıyoruz. Bu işi başlatan biziz. Herhalde onu yine ittifak ortağına söylüyor. Cumhur İttifakı'nın ortakları bizim üzerimizden iletişim kuruyorlar" şeklinde yanıt verdi.