Erdoğan AKP MYK'yı Topluyor!

Erdoğan AKP MYK'yı Topluyor!
AKP, pazartesi günü Merkez Yürütme Kurulu'nu toplayacak. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık yapacağı toplantıda siyasetteki normalleşme tartışmaları ve yeni anayasa hazırlık süreci görüşülürken 2 büyükşehirin de aralarında olduğu en az 5 il başkanlığına atama yapılması bekleniyor.

Kurban Bayramı tatili sonrası, AKP'de mesai yoğunlaşıyor. Hafta sonu belediye başkanlarıyla istişare kampına girecek olan AKP, pazartesi günü Merkez Yürütme Kurulu'nu toplayacak.

NORMALLEŞME VE ANAYASA MASADA

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık yapacağı toplantıda siyasetteki normalleşme tartışmaları ve yeni anayasa hazırlık süreci ele alınacak. Başta vergi reform paketi ve başıboş sokak hayvanları düzenlemesi olmak üzere önümüzdeki süreçte Meclis'te görüşülecek teklifler de masaya yatırılacak. Sonbaharda olağan kongre sürecini başlatmaya hazırlanan partide bazı il ve ilçe başkanlarının değişimi kongre beklenmeden yapılacak.

5 İLE ATAMA YAPILACAK

Kurban Bayramı'ndan önce Rize, Adıyaman ve Batman il başkanlarının istifasını alan parti yönetimi, bayrak değişimini vekaleten yürütülen il başkanlıklarında sürdürecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MYK toplantısı sonrası 2 büyükşehirin de aralarında olduğu en az 5 il başkanlığına atama yapması bekleniyor. Aynı gün bazı ilçe başkanlıkları üzerinde de çalışma yapılacak. Çalışma tamamlanırsa, atamalar gerçekleşecek.