Erdoğan 2002 Yılından Beri O İlçeyi İstiyor! Sürpriz İsim Gündemde!

Erdoğan 2002 Yılından Beri O İlçeyi İstiyor! Sürpriz İsim Gündemde!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da büyükşehir ve ilçe başkan adaylarını açıkladı. AKP'de şimdi ise gözler Ankara'nın ilçelerine çevrildi. Erdoğan'ın iktidara geldiğinde günden beri istediği Çankaya için sürpriz bir isim gündemde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da büyükşehir belediye başkan adayını ve ilçe başkan adaylarını açıkladı. Ankara'da ise mevcut başkan ve yerel seçimlerde CHP'nin adayı olan Mansur Yavaş'ın karşısına Turgut Altınok çıkarıldı. Erdoğan, başta İstanbul olmak üzere pek çok kent ve ilçeleri önemsediği ve kaybetmek istemediği biliniyor. O ilçelerden birisi de Ankara'nın Çankaya ilçesi.

Erdoğan, CHP'nin kalesi olarak bilinen Çankaya'yı iktidara geldiği günden bu yana istiyor.

ÇANKAYA İÇİN SÜRPRİZ İSİM

Türkiye gazetesinden Emrah Özcan'ın iddiasına göre Ankara'nın en kalabalık ilçesi Çankaya'ya ise Kalecik Belediye Başkanı Duhan Kalkan'ın aday yapılabileceği ifade edildi. 1983 doğumlu Kalkan, hem uluslararası ilişkiler hem de hukuk fakültesi mezunu. AKP, CHP'nin kalesi olarak bilinen Çankaya'da genç adayla avantaj elde etmek istiyor.

duhan-kalkan.jpeg
Duhan Kalkan

Keçiören'de Altınok'tan boşalacak koltuk için İl Başkanı Hakan Han Özcan aday olabilir. Özcan'dan sonra ise en güçlü adayların eski Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Fatih Ünal olduğu belirtildi.

Etiketler :