CHP'den Miting Kararı!

CHP'den Miting Kararı!
CHP’de önceki gün genel başkan Özgür Özel başkanlığında toplanan merkez yönetim kurulunda iktidardan asgari ücrete zam konusunda bir işaret göremediklerini, mitinglere devam edecekleri yönünde karar alındı.

CHP’de önceki gün genel başkan Özgür Özel başkanlığında toplanan merkez yönetim kurulunda (MYK), “Bu tematik mitingleri devam ettireceğiz. Pek çok yerden bu mitinglerin devam etmesi isteği var. Halktan olumlu tepkiler geliyor. Biz de dinamik bir süreç yürütüyoruz. Siyasetteki gelişmelere göre halkın talebine göre nerede bir miting yapma; alanda, sokakta olma ihtiyacı olursa orada olacağız” kararı alındı.

MİTİNGLER DEVAM EDECEK

Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın haberine göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe’nin Şimşek’le yaptığı görüşmeye ilişkin de MYK’ye bilgi verdiğini aktaran kurmaylar, Karatepe’nin toplantıda “asgari ücrete zam beklentisi olmadığını yinelediğini” söyledi.

Bu konuda iktidarla bir görüşmenin daha yapılmayacağını söyleyen partililer, “Bu normalleşme sürecinin tıkandığı anlamına gelmez. Ancak ekonomi, emekli maaşları, asgari ücret konusunda eleştirilerimizi ve önerilerimizi iletmemize rağmen olumlu bir işaret görmedik. Bundan sonra mücadele sürecimiz devam edecek. Kocaeli’de geçim mitingi yapacağız. Çünkü normalleşme süreci sadece ‘İktidarla konuşalım, bir ne yapacaklar bakalım’ dediğimiz bir süreç değil. El sıkmayı ve en sert eleştiriyi birlikle yürüttüğümüz bir süreç” dedi.