CHP ile AKP'nin Bayram Ziyaretine Asgari Ücret Damga Vurdu!

Kurban Bayramı dolayısıyla siyasi parti heyetleri bayram ziyaretleri yapıyor. CHP'de günün ilk bayramlaşması AKP heyeti ile gerçekleşti. Ziyarete damga vuran konu ise asgari ücret oldu. Deniz Yavuzyılmaz, asgari ücrette iyileştirme yapılmasının önemine dikkat çekerken AKP'den Belgin Uygur, Erdoğan’ın vatandaşın enflasyona ezdirilmeyeceği yönündeki açıklamalarını hatırlattı.

Günün ilk bayramlaşması AKP ile CHP heyetleri arasında gerçekleşti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Azize Çeroğlu ve Gençlik Kolları MYK Üyesi Eda Albayrak sabahın erken saatlerinde AKP'yi ziyarete gitti.

CHP Genel Merkezi’nin ilk ziyaretçisi de AKP heyeti oldu. MKYK Üyesi Hasan Sert’in başkanlık ettiği AKP heyetini CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel karşıladı.

Yücel, “Normalleşme ve diyalog süreci çok önemli” dedi. Sert de normalleşmenin önemine dikkat çekti, “Yerel yönetimlerde siz, merkezi yönetimde biz başarılı olmak zorundayız.” ifadesini kullandı.

ekran-goruntusu-143.png

ASGARİ ÜCRET DİYALOGU DİKKAT ÇEKTİ

Gazze gündemiyle başlayan bayramlaşmada daha sonra da ekonomi gündemi ele alındı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, asgari ücrette iyileştirme yapılmasının önemli olduğuna dikkat çekti.

Uygur ise Erdoğan’ın vatandaşların enflasyona ezdirilmeyeceği mesajını verdiğini dile getirdi.