Akşener'in çıkışından sonra Demirtaş'tan ilk yorum

Akşener'in çıkışından sonra Demirtaş'tan ilk yorum
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Hatay Defne'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında açıklama yaptı. Meral Akşener'in dün yaptığı açıklamalardan sonra siyaset gündeminin, depremi gölgelemesine izin vermeyeceklerini de söyledi. Mithat Sancar ise süreci takip edeceklerini belirtti. Akşener'in çıkışından sonra bir tweet atan Demirtaş ilk kez yorum yaptı.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Hatay Defne'deki kadın çadırında açıklamalarda bulundu. Buldan "AKP-MHP iktidarının gitmesi için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazırız" dedi ve depremin unutulmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

Buldan, mevcut iktidarın gitmesi için HDP olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını vurguladı ve şöyle konuştu: "AKP-MHP iktidarının gitmesi için üzerimize düşen bir sorumluluk varsa bu sorumluluğu yerine getirmeye hazırız. Yeter ki bu hükümet gitsin. Artık bu ülkede tek bir insanımızın bile bu hükümete sabrı kalmamıştı."

'KADINLARIN GÜCÜ SİZLERİ GÖNDERMEYE YETER'

"Deprem sonrasında insanları umutsuzluğa sürükleyenler şunu bilinin ki kadınların gücüyle gideceksiniz, hesap vere vere gideceksiniz. kadınlar sizi gönderecek ve kadınların gücü sizleri göndermeye yetecek."

'DEPREM GÜNDEMİ DEĞİŞMEYECEK'

Meral Akşener'in dün yaptığı açıklamalardan sonra siyaset gündeminin, depreme yaşanan sıkıntıları gölgelemesine de değinen Buldan, deprem gündeminin değişmeyeceğini ve acıların unutulmasına izin vermeyeceklerini söyledi: "Sevgili kadınlar, Türkiye'nin gündemi ne olursa olsun, Türkiye'nin değişmeyen tek gündemi deprem olacaktır. Türkiye'nin gündemini değiştirmek isteyenlere şunu ifade etmek istiyoruz; deprem gündeminin önüne kimse geçemeyecek ve biz depremin acılarının unutulmasına izin vermeyeceğiz"

Mithat Sancar: Gelişmeleri takip edeceğiz

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, MYK toplantısına dair açıklama yaptı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, olağanüstü toplanan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken basın toplantısı düzenledi. Sancar, siyasette yaşanan gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Sancar'ın açıklamaları şöyle:

"Türkiye'nin özgür ve barış içinde geleceğini inşa etmenin yolu çoklu krizlere son vermek. Demokratik özgürlüğe ulaşmak restorasyon savunucularına değil, demokrasi, adalet diyen milyonlarla buluşarak olur. Ayak oyunlara karşı toplumsal barışı savunuyoruz.

Çözüm bütün bu anlayışların buluştuğu halkların, emekçilerin, kadınların, gençlerin, bütün ezilenlerin kimliklerin ve inançların ortak çıkarımı esas alan Emek ve Özgürlük İttifakı'nın hedeflediği en geniş demokratik mücadele ortaklığıdır.

Bu kapsamda tüm toplumsal ve siyasal muhalefeti umudu büyütmek için demokrasi, adalet etrafında kenetlenmeye çağırıyoruz. Hep birlikte değiştireceğiz ve hep birlikte kazanacağız. Bugün umudu ve ortak mücadeleyi büyütme günüdür. HDP bu konuda üzerine düşen sorumlulukların farkındadır.
Hep birlikte yürüyeceğiz, hep birlikte yürüyeceğiz.

Hangi yolu ve yöntemi izleyeceğimiz daha önce defalarca sözcülerimiz ve temsilcilerimiz tarafından açıklandı. Elbette gelişmeleri takip edeceğiz, değerlendireceğiz. Tutumuzu bu gelişmelerin sonucunda ortaya koyacağız.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda nasıl yol izleyeceğimizi açıklamıştık. Depremin yarattığı büyük yıkım bu süreci yeniden değerlendirme kararına yöneltti. Bu süreci yeniden değerlendirme çalışmalarımız devam ediyor. Hem kurullarımızda hem ittifak güçlerimizde bu değerlendirmeleri yapıyoruz, devam edeceğiz."

Akşener'in açıklamalarından sonra Demirtaş'tan ilk yorum: Bir de HDP'ye kulak verin, hep birlikte kazanacağız

Meral Akşener'in dünkü açıklamaları sonrasında Selahattin Demirtaş ilk kez yorum yaptı: Bir de HDP'ye kulak verin. Çözüm birlikte, beraberlikte, güçlü demokraside. Hep birlikte kazanacağız.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in dünkü açıklamalarının ardından eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ilk kez yorum yaptı.

HDP Eş Genel başkanı Mithat Sancar'ın bugünkü açıklamalarından bir bölümü paylaşımına ekleyen Demirtaş, "Bir de HDP'ye kulak verin. Çözüm birlikte, beraberlikte, güçlü demokraside. Hep birlikte kazanacağız" dedi.

Etiketler :