Cumhur'da Normalleşme Zirvesi!

Cumhur'da Normalleşme Zirvesi!
Sinan Ateş Davasına günler kala Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli bir araya geldi. Yandaş yazar Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli'nin bugün yapacağı görüşmenin "Cumhur İttifakı'nın geleceği açısından önemli" olduğunu belirtmişti.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün Beştepe’de görüştü.

Gerilimin ardından ilk kez görüşen ikilinin görüşmesi saat 16.05'te başladı. Görüşme 1 saat sürdü.

Sona eren görüşmeye ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

112063.jpg

ALTUN DUYURMUŞTU

İletişim Başkanı Fahrettin Altun kritik buluşmayı sosyal medya hesabından duyurmuştu. Açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile yarın saat 16.00’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir araya geleceklerdir."

"İTTİFAK AÇISINDAN ÖNEMLİ GÖRÜŞME"

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayeti davası 1 Temmuz'da görülecek. Davadan önce 1 yapılacak bu görüşmeyle ilgili Abdülkadir Selvi, dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Selvi, görüşmeyi 'Cumhur İttifakı açısında önemli' olarak nitelendirdi.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın normalleşme sürecini devam ettirmek istediğini görüyorum” diyen Selvi, Erdoğan, pazartesi günü yapılan AK Parti MYK toplantısındaki sözlerini şöyle aktardı: ” Biz normalleşme ve yumuşama sürecini önemsiyoruz. Bizim iyi niyetimizi istismar ettiler ama buna rağmen normalleşme süreci devam edecektir. Bu noktadan sonra biz bunu kendi yöntemlerimizle devam ettireceğiz.” ifadesini kullandı.