İşte Aday Adaylığı için AKP'de 'Sıfır' Çeken İlçeler

İşte Aday Adaylığı için AKP'de 'Sıfır' Çeken İlçeler
Yerel seçimlere yavaş yavaş yaklaşırken AKP'de de belediye başkan aday adaylarının başvuruları devam ediyor. İlçe ilçe açıklanan başvuru sayısında kimsenin Fatih ve Beşiktaş'tan aday adayı olmak istememesi şaşırttı. En çok başvuru ise Bayrampaşa'ya yapıldı. İşte detaylar..

Yerel seçimlere adım adım yaklaşırken İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri için başvurular sürüyor. 2024'teki seçimler için İstanbul'da, AKP'den 3 aday adayı İBB için başvuruda bulundu.

İstanbul'un 37 ilçesinde ise toplamda 248 aday adayı, AKP'ye belediye başkan adaylığı için başvuruda bulundu. Ancak, Fatih ve Beşiktaş ilçelerinden hiç aday adayı başvuru yapmadı.

AKP'nin İstanbul İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Bayrampaşa en fazla başvurunun olduğu ilçe oldu, 20 aday adayı buraya başvurdu. Esenyurt 19, Sultanbeyli 18, Büyükçekmece 13, Ataşehir 12 aday adayıyla sırasıyla takip etti.

Bazı ilçelerde başvuru sayıları şu şekilde sıralandı: Sancaktepe 11, Küçükçekmece 11, Gaziosmanpaşa 10, Arnavutköy 10, Kartal 10, Maltepe 9, Tuzla 8, Çekmeköy 7, Eyüpsultan 7, Pendik 7, Güngören 6, Bahçelievler 6, Başakşehir 6, Kadıköy 6 ve diğer ilçeler de farklı sayılarda başvurularla dikkat çekti.

Etiketler :