AKP'li Eski Belediye Başkanına Suç Duyurusu!

AKP'li Eski Belediye Başkanına Suç Duyurusu!
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, eski başkan AKP’li Osman Zolan hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Sanıyorlar ki yaptıkları yanlarına kar kalacak. Öyle bir düzen kurmuşlar ki hani bir söz var ya ‘minareyi çalan kılıfını hazırlar’ emin olun ben belediye başkanı olduğumda bir şey öğrendim ki şeytan bile bunlardan korkar. Öyle bir düzen kurmuşlar ki yakalayamıyorsun. Adamı her şeyiyle biliyorsun, içinden geçmiş belediyenin. Bütün imkanlarını kendilerine seferber etmişler hepsini biliyorsun. Ama her şeyin altına imza atacak adam bulmuşlar, kılıfına uydurmuşlar. Onların bu yaptıklarını yanlarına bırakmamak için emin olun işi gücü bıraktık bunları bulmaya çalışıyoruz” sözleriyle eski başkan AKP’li Osman Zolan’ı sert bir dille eleştirdi.

"MÜHÜRLÜ TORBA SİSTEMİ"

Bu hafta bir dosya nedeniyle suç duyurusunda bulunacaklarını aktaran Başkan Çavuşoğlu, “Adamlar turnikeyi başka çalıştırmışlar, parayı başka. Mühürlü torba diye bir sistem bulmuşlar. Bu torbalarla beraber gayrimeşru para taşımışlar. Şimdi parça parça bunları tespit ediyoruz. Şimdi öyle bir şey ki elinizde dayanacak bir hukuksal zemin bulamazsanız yapacağınız şeyler boşa gideceği için hukuksal bir zemine oturtablimek için bir çaba içerisindeyiz. İlk suç duyurumuzu Salı günü itibarıyla yapmış olacağız. Teleferikte resmiyette gösterdikleri tahsilatla gayrimeşru bilgisayara kaydettiklerini tespit ettik. İkisi arasında bugünkü parayla yaklaşık 30 milyon TL fark var sadece teleferikte. Bunları zamanla yavaş yavaş tespit edeceğiz bulacağız” dedi.