Taylor Swift, Konser Filmi Vizyona Girmeden Rekor Kırdı!

Taylor Swift, Konser Filmi Vizyona Girmeden Rekor Kırdı!
Dünyaca ünlü şarkıcı Taylor Swift'in filmi daha vizyona girmeden gişe rekoru kırdı. 13 Ekim'de vizyona girecek konser filminde ön satış biletlerinin geliri 100 milyon doları aştı. Ayrıntılar haberimizde...

Taylor Swift'ın Eras Tour konser filmi sinemalarda gösterime girmeden bir hafta önce gişe rekoru kırdı. Dağıtıcısı AMC, küresel ön satış biletlerinin 100 milyon doları aştığını söyledi ve talebin ilk duyurulduğu an itibariyle inanılmaz olduğunu ekledi.

100'DEN FAZLA SİNEMADA GÖSTERİLECEK

Swift'in 2024'e kadar devam edecek olan turu aynı zamanda tarihteki en büyük tur olma yolunda ilerliyor. Stadyum konser bilet satışlarının 1.4 milyar dolara ulaşarak Elton John'un elinde bulunan rekoru kırması bekleniyor. Eras turunun filmi önümüzdeki Cuma günü dünya genelinde 100'den fazla ülkede sinemalarda gösterime girecek. Analizciler, ilave bilet satışlarının yanı sıra film için Kuzey Amerika'da açılış haftasında 100 milyon dolar daha kazanabileceğini tahmin ediyor.

taylor-swift-2-1.jpg

NEVER SAY NEVER'I GERİDE BIRAKTI

Şirket, filmin 24 saat içinde günlük satış rekorunu kırdığını söyledi. Bu, Eras Tour'u tarihteki en karlı konser filmi yaparak Justin Bieber'ın Never Say Never'ını geride bıraktı. Kanadalı şarkıcının belgesel görüntüleri ve canlı performansları birleştirilerek yapılan 2011 yapımı filmi 99 milyon dolar kazandı.

Bu yıl Barbie, Super Mario Bros. Filmi ve Spider-Man: Spider-Verse'ün de aralarında bulunduğu beş film, Kuzey Amerika'da açılışlarında 100 milyon doların üzerinde hasılat elde etti. Geçen yıl Swift, ABD single listesinin ilk 10 sırasında şarkıları bulunan tarihindeki ilk sanatçı oldu. Daha önceki rekoru, Eylül 2021'de aynı anda dokuz şarkısıyla listede yer alan Drake tutuyordu. The Beatles, 1964'te sekiz single ile rekoru elinde tutuyordu.

taylor-swift-3-1.jpg

taylor-swift-6.jpg

taylor-swift-1.jpg

Etiketler :